Başvurular

TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor 2022

TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor 2022, iş başvuruları bölümünde TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TİHEK En Az Lise Mezun 6 Güvenlik ve Kamu Personel Alımı Başlıyor

TİHEK Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak 3 koruma güvenlik ve 3 temizlik personeli olmak üzere toplam 6 anlaşmali kamu personeli alımı başlıyor. Başvurusu 17 Ocak 2022 ile 23 Ocak 2022 tarihleri içinde yapılacak.

Başvuru Genel Şartları

Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu başvuru bitiş tarihi itibariyle 18 yaşını doldurup ve 1 Ocak 1987 sonrası olanlar başvurabilir. Göreve alınmaya hak kazanan adayların mesleğine herhangi bir engel bulunacağı bir engeli olmadığına dair sağlık raporu almaları gerekmektedir.

Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

Koruma ve Güvenlik Personeli; Ön lisans mezunu olup, 2020 yılı KPSS KPSSP93 puan türünden minimum 70 alması gerekmektedir. Koruma ve güvenlik personeli adayların son geçerlilik süresi dolmamış silahlı özel güvenlik görevlisi kartına sahip olmaları gerekmektedir.

İç ve dış mekanda, gece ve gündüz vardiyalı sistemde çalışmaya herhangi bir engeli olmaması gerekmektedir. Erkeklerde 175 cm, kadınlarda ise 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun son iki rakamı ile kiloları içindeki fark 20’den fazla yahut az olmaması gerekmektedir.

Temizlik (Destek) Personeli; En az lise mezunu olmak, 2020 yılı KPSS KPSSP94 puan türünden minimum 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Devlet Personel Alımı Başvuru Yeri ve Tarihleri

Adaylar başvurularını 17 Ocak 2022 ile 23 Ocak 2022 tarihleri içinde E-Devlet üzerinden Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu- Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak yapacaktır. Adaylar başvuru işlemini bitirdikten sonra “Başvuruum” sekmesinden tamamlanıp tamamlanmadığını kontrol etmeleri gerekiyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu