Başvurular

Ticaret Bakanlığı 75 Muayene Memuru Alımı Tablosu 2022

Ticaret Bakanlığı 75 Muayene Memuru Alımı Tablosu 2022, iş başvuruları bölümünde Ticaret Bakanlığı 75 Muayene Memuru Alımı Tablosu ile ilgili bilgi aktaracağız. Ticaret Bakanlığı 75 Muayene Memuru Alımı Tablosu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ticaret Bakanlığı 75 Muayene Memuru Alımı Tablosu

Ticaret Bakanlığı 75 muayene memuru alımı Tablo Duyurusu

Ticaret Bakanlığı kamu bülteni içinde cbiko kariyer kamu personeli alımı açıklamasu yayınlayarak başvuru kabul etmeye başladı. Alımı yapılacak şehir tablosu ve başvuru şartları sunuldu. Artvin, Ağrı, Gaziantep Edirne, İstanbul, Kilis ve Hatay şehirleri alımı yapacak şehirler olarak ilan edilmiştir. Adaylar Türkiye’nin tüm şehirlerinden bu alıma başvuru yapabilecek.

Başvurular Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını elektronik ortamda 16 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar yapabilecek. Adaylar Kariyer kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresini başvuruda kullanacaktır. Elektronik başvuru harici başvuru alınmıyor.

Kamu Personeli Alımı Başvuru Şartları

Adaylar kamu personeli olma için her hangi bir engeli olmaması istenmektedir. 35 yaşını doldurmayanlar başvuru yapabilecek. Fakülte ve yüksekokulların hukuk, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi,  işletme,  maliye, ekonometri,  çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, ülkeler arası ticaret ve lojistik, ülkeler arası ticaret ve işletmecilik, gümrük işletme bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda gösterilen bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

ÖSYM Başkanlığı Kamu Personeli Seçme Sınavı minimum KPSS 70 puan ve üzerinde puan almışların başvurusu kabul edilecektir. 2020 yılı puanı geçerli olacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu