Başvurular

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru) 2022

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru) 2022, iş başvuruları bölümünde Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru) ile ilgili bilgi aktaracağız. Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru)

Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Resmi İlanı

Muayene memuru alımı 75 kişi e şehre istihdam edilmesi için ilan kamu ilanları olarak sunuldu. Türkiye genelinden başvurular yapılacak olup alınacaklar Ağrı, Artvin, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis ve Şırnak olarak açıklanmıştır. Bakanlık taşra Gümrük ve dış Ticaret Bölge Müdürlükleri alımı yapacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular dijital ortamda 7 Temmuz 2021 İle 16 Temmuz 2021 tarihleri içinde alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.trüzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile yahut diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Genel Başvuru Şartları

Devlet memuru olma hakkına sahip olması, 35 yaşını bitirmemiş olması, En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi,  işletme,  maliye, ekonometri,  çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, ülkeler arası ticaret ve lojistik, ülkeler arası ticaret ve işletmecilik, gümrük işletme bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda gösterilen bölümlerinden mezun olmak.

muayene-memuru-alimi.jpg

ÖSYM aracılığıyla 2020 senesinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından gösterilen alakalı KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan alması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu