Başvurular

Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı 2022

Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ticaret Bakanlığı 24 Şehir 750 Muhafaza Memuru Alımı

Ticaret Bakanlığı 750 Muhafaza Memuru Alımı Duyurusu

24 şehir muhafaza memuru alımı kadro dağılımı tablo şeklinde sunulmuştur. Alım fiziki yeterlilik sınavı uygulanarak yapılacaktır. Başvuru yapacak bireyler için ortak şartlar adayların ulaşıme kılavuz şeklinde sunuldu.

Alımı Yapacak Şehir Listesi

Ağrı, Antalya, Ardahan, Artvin, Edirne, Gaziantep, Giresun, Hakkari, Hatay, Iğdır, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van ve Zonguldak şehirleri alımı yapıyor.

ticaret-bakanligi-muhafaza-memuru-alimi-tablosu.jpg

Başvurusu Nasıl Alınacak?

Başvurular elektronik olarak 9 Ağustos 2021 ile 18 Ağustos 2021 tarihleri içinde alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Adaylardan İstenen Öğrenim Durumları

Fakülte ve yüksekokulların hukuk, ülkeler arası ilişkiler, siyaset bilimi ve ülkeler arası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi, işletme, maliye, ekonometri, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, ülkeler arası ticaret ve lojistik, ülkeler arası ticaret ve işletmecilik, ülkeler arası ticaret, finans ve bankacılık, gümrük işletme bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda gösterilen bölümlerinden mezun olması gerekmektedir.

ÖSYM Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS 70 puan ve üzeri puan alması istenmektedir. Erkeklerde minimum 172 cm, kadınlarda ise minimum 165 cm boyundan kısa olmaması istenmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu