Başvurular

Ticaret Bakanlığı 2022 Yılı Kamu Personel Alımı Başvurusu Sürüyor 2022

Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvurusu Sürüyor 2022, iş başvuruları bölümünde Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvurusu Sürüyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvurusu Sürüyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Ticaret Bakanlığı 2021 Yılı Kamu Personel Alımı Başvurusu Sürüyor

Ticaret Bakanlığı Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü adı altında çalışması için işçi alımı yapacağını dile getirdi. 31 Aralık 2008 tarih ve 27097 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Büyük Ölçekli Bilgi İşlem Birimlerinde Sözleşmeli Bilişim Personeli İstihdamına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik” in 8 inci maddesi kapsamı içinde, Bakanlık aracılığıyla gerçekleştirilecek sözlü ve uygulamalı sınav başarı sırasına göre yapılacak yerleştirme ile 16 tane Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı yapılacağı altı çizildi.

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Başvuru Şartları Nelerdir?

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim işçi alımı şartları aşağıda yer alıyor.

İlgili Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olunması,

Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi gibi süreçlerin yönetimi hususunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi hususunda ücret tavanı iki katını  geçmeyecekler için minimum 3 yıllık, diğerleri için minimum 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip olunması,

Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş yahut askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut muaf yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması,

İstenilen Evraklar, Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı Nedir?

Ticaret Bakanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli alımı başvuruları nereden yapılacak? sorusu adayları merak ettiriyor. Öncelikle başvuruların dijital ortamda 11 Ekim 2021 tarihi ile 20 Ekim 2021 tarihleri içinde alınacaktır.

Sınava katılmak isteyen adaylar, e-Devlet (Ticaret Bakanlığı / Kariyer kapısı) ve Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Aynı zamanda adaylar yalnızca bir pozisyona başvurabilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu