The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası

tarafından
5
The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası

The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası, blog bölümümüzde The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası ile ilgili bilgi topladık.

The Elder Scrolls V: Skyrim %100 Save Dosyası

 • Oyundan Görüntüler
 • Oynanış
 • Sistem Gereksinimleri (Special Edition)
 • Save Dosyasını Aşağıdaki Butona Basarak İndirebilirsiniz
 • Save Dosyasını Atmak

The Elder Scrolls V: Skyrim (sıklıkla bilinen ismi Skyrim), Bethesda Game Studios aracılığıyla geliştirilip Bethesda Softworks aracılığıyla piyasaya sürülen serbest dünya tipi aksiyon RPG video oyunudur. The Elder Scrolls serisinin The Elder Scrolls IV: Oblivion’dan sonra gelen toplamda beşinci uyarlamasıdır. Microsoft Windows, PlayStation 3 ve Xbox 360 platformlarını destekleyen oyun, 11 Kasım 2011’de piyasaya sürülmüştür. Oyuna Dawnguard, Hearthfire ve Dragonborn olmak üzere toplamda 3 ek paket çıkarılmıştır. Skyrim’in ana konusu kişiliğin, ejderha tanrısı olarak anılan ve kehanetlerde dünyayı yok edeceği söylenen Alduin isimli bir ejderi öldürme çabalarını konu alır. Oblivion’dan iki yüz yıl sonra yaşanan olaylar, Nirn gezegeninin Tamriel kıtası üzerinde bulunan kurgusal ülke Skyrim’de geçer. Elder Scrolls’un açık uçlu oynanışının yeniden uygulandığı bu oyunda, oyuncu istediği gibi ülkeyi keşfedebilir ve görevleri isterse belirli bir zamanye bağlı kalmadan yapmayabilir veya erteleyebilir. Skyrim piyasaya sürülüşünün ilk 48 saati içinde 3,5 milyondan fazla kopya satmış ve dünya çapında eleştirmenler aracılığıyla bir hayli övülmüştür.Oyunun 28 Ekim 2016’da “Special Edition” sürümü çıkmıştır. Bu sürüm, gelişmiş ışıklandırma ve yüksek çözünürlükte grafikler içermektedir.

Oyundan Görüntüler

Oynanış

Elder Scrolls serisinin geleneksel açık uçlu oynanış özelliği Skyrim’de de sürdürildi. Oyuncu at üzerinde yahut yürüyerek ülkeyi dolaşabilir ve şehir, kasaba, zindan gibi yerler bir kez keşfedildikten sonra bu bölgelere bi hayli hızlı seyahat edebilir. Görevler oyuncuya NPC’ler aracılığıyla veya Radyant Hikâye sistemi aracılığıyla verilir. Radyant Hikâye sistemi bir nevi oyuncunun yaptığı tüm seçimleri kaydeder ve oyundaki bazı görevlerin akışını değiştirir. Bu sistem, görev olarak, keşfedilmemiş yeni zindanlar oluşturur ve oyuncunun ülkeyle olan etkileşiminde değişiklikler yapar. Oyuncu, NPC’lerle iletişime geçebilir ve bu yolla bir ricada bulunabilir veya bir kabiliyetini geliştirmesinde yardımcı olmasını isteyebilir. Oyunun dinamik olarak sürekli olarak görev oluşturması oyuncuya sınırsız görev olanağı sağlamaktadır.

Morrowind ve Oblivion’dan farklı olarak Skyrim’de karakter sınıfı mevcut değildir. Onun yerine becerilerde kazanılan deneyimlerle karakterler düzey atlarlar. 1.9 sürümüyle birlikte 100 puana varan bir beceri Efsanevi (Legendary) olarak tanımlanabilir ve 15 puana indirilir. Bunun yanında karakterler teorik olarak sonsuz düzey atlayabilir.

Önceki oyunlarda fakat modifikasyonlarla olabilecek olan ev alma ve evlenme olayı Skyrim’de herhangi bir değişiklik yapılmadan olabilecekdür.

Sistem Gereksinimleri (Special Edition)

Minimum Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
 • İşlemci: Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
 • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri:

 • İşletim Sistemi: Windows 7/8.1/10 (64-bit Version)
 • İşlemci: Intel i5-2400/AMD FX-8320
 • Bellek: 8 GB RAM
 • Ekran Kartı: NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
 • Depolama: 12 GB kullanılabilir alan

Save Dosyasını Aşağıdaki Butona Basarak İndirebilirsiniz

Save Dosyasını Atmak

PC’de, hem Skyrim hem de Skyrim Special Edition için kaydetme dosyaları Belgelerinizdeki Oyunlarım klasöründe bulunur. Kaydetme dosyalarınızı aktarmak için, kaydetme klasörüne girin ve aktarmak istediğiniz tüm kaydetme dosyalarını kopyalayın.