İnternet

Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor

Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor, faydalı bilgiler bölümümüzde Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor ile alakalı detayları verelim istedik.. Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor arayışınızın yanıtları makalemizde.. 

Telefonun Sesi Kendi Kendine Kısılıyor

  • 1 Telefon Sesi Kendi Kendine Kısılıyor Tuş Takılı Kalmış Olabilir?
  • 2 Ses Kısma Tuşu Arızası
  • 3 Oksitlenme ile Ses Kendiliğinden Kısılıyor

Cep telefonunun sesi kendi kendine kısılıyor ise yaşamış olduğunuz sorunun nedeni ses kısıma tuşunun bazı nedenlerden dolayı sıkışması veya basılıymış gibi davranmasından kaynaklanıyor.

Telefon sesnini kendi kendine kısılmasının nedenlerini maddeler halinde sıralayıp çözüm metotlarını listeledik.

Telefon Sesi Kendi Kendine Kısılıyor Tuş Takılı Kalmış Olabilir?

Toz, kir, elbiselerde bulunan minik parçacıklar ve benzeri olgulardan dolayı ses tuşu takılı kalabilir. Örnek verecek olursak; tozlu bir ortamda çalışırken ses tuşunun arasına büyük bir parça toz ve benzeri şeyler sıkışabilir. Bu sıkışma sonunda da ses tuşu takılı kalabiliyor.

Ses Kısma Tuşu Arızası

Bu sıkıntının yaşanmasının bir diğer sebebi ise ses tuşunun arızalanmasından kaynaklanır. Telefonun aldığı darbe ile ses tuşu kırılır veya çatlar. Böyle bir durumun sonunda ise tuşun altında bulunan sistem işlevini yerine getiremeyebilir.

Yaşanan bu sorunun çözümü ile alakalı eğer yeterli bilgiye sahip değilseniz, cihazı bir serviste tamir etmeniz gerekebilir.

Oksitlenme ile Ses Kendiliğinden Kısılıyor

Bir diğer neden ise sıvı yahut nemli mekanlarda kalan telefonların çok hızlı oksitlenebilmesinden kaynaklanmaktadır. Oksitlenme yaşandığında genleşme yaşanabiliyor. Oksitlenme neticesinde basınçtan dolayı telefonun ses kısıma  tuşu sıkışabilir.

İlk sorun sizler aracılığıyla kuru bir diş fırçası, dikkatli bir biçimde silme gibi işlemler vasıtası ile çözülebilir. Diğer ikisinde ise teknisyen müdahalesi yapılarak ses tuşunun değiştirilmesi gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu