İnternet

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset), mobil hatlar bölümünde Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset) ile alakalı bilgi vermek istedik.. Yazımızın detayında Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset) başlığımızın ayrıntıları bulunmaktadır..

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hardd Reset) Android telefon kullanan bireylerin çok fazla karşılaşmış olduğu problemler içinde ve bazı zamanlarda ihtiyaç duyduğumu Telefonu Sıfırlamak yani Telefon Fabrika Ayarlarına geri döndürmek istenmektedir.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Teknik olarak yapılmak istenen bu işleme hard reset olarak isimlendirilmektedir. Yapılmak istenen bu işlemin iki türlüsü mevcut telefonunuzu satmak gibi bir düşüncesi olan bireyler telefon içinde bulunan bilgilerin temizlenmesi için android telefon fabrika ayarlanı dönmek işlemini yapmaktadır.Yapılan bu işlem bazı durumlarda yeterli olmuyor bundan dolayı bizlerde hard reset yaparak yani telefonunuzu tamamen sıfırlamanız gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılacağı paylaşımımızda geniş bir şekilde biçimde anlatılmaktadır.

İNTERNET PAKETİM VAR AMA İNTERNETE GİREMİYORUM

Android telefon kullanıcıların uygulayabileceği hard reset telefonunuz için en etkili yani Telefonu Fabrika Ayarlarına döndürmenin bir üst kademesidir.Şayet kullanmış olduğunuz mobil cihazınızı içinde bulunan tüm uygulama , veri ve bilgilerin kalıcı olarak tamamen silinmesini istiyorsanız, hard reset seçeneğini işleme koyabilirsiniz. Bu seçenek yani Telefona Hard Reset yaptıktan sonra cihazınızda bulunan tüm belge, resim, video, müzik, uygulamalar yani dosyalarınızın tamamen silinmesini sağlayarak cihazınızı aldığınız ilk gün gibi boş olacaktır.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset)

Şimdi siz değerli okurlarımıza Telefona Hard Reset işleminin nasıl yapılacağı hususunda geniş bir şekilde bilgilendireceğim,adımları sıra sıra takip ediniz.

VODAFONE BEDAVA DAKİKA KAMPANYALARI

Hard Reset İle Telefon Sıfırlama İşlemi Nasıl Yapılı?

  • ❱ İlk yapmanız gereken android  telefonunuzu tamamen kapatın.
  • ❱ Bu işlemin ardından ses açma + home tuşu + power tuşuna aynı anda basın. Bu tuşlar telefon modeline ve cihazlara göre değişiklik göstermektedir.
  • ❱ Bu işlemi de doğru biçimde gerçekleştirdikten sonra cihaz ekranına telefonun  logosu gözükecek ve elinizi çekmeden önce logoyu gördüğünüzde yalnızca “Power” tuşundan parmağınızı çekin.
  • ❱ Buraya kadar herşey yolda ise ses açma tuşuna basarak wipe data / factory reset seçeneği üzerine gelin ve power tuşuna basın.
  • ❱ Tekrar karşınıza gelecek olan ekranda ses açma tuşu ve “yes delete all user data” seçeneğine gelip power tuşuna basın. Bu işlemlerde Power tuşu “tamam” manasına gelmektedir.
  • ❱ Kullandığınız cihazınız sizi bilgilendirme yöntemi ile verilerinizi silmeye ekranlara gelecektır. Şimdi şimdi işleminizin bitmesi bilave ediniz ve  işlemin bitmesinin ardından recovery menüsüne girerek “reboot system now” demeniz gerekecektir. Yine power tuşuna basarak işleme tamam deyin ve cihazın yeniden başlatılmasını bilave edin.
  • ❱ Android Cihaz  silme işlemi eksiksiz bir biçimde gerçekleşmesi ardından telefon otomatik olarak açılacaktır. Cihazın sıfırlandıktan sonra ilk açılış süresi 5 dakikaya kadar çıkabilmektedir. Eğer hard reset işlemi ile ilgili sormak istediğiniz sorularınız varsa, aşağıdaki yorum bölümünden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonunuzu sıfırlamadan önce cihazınızın içerisin de bulunan fotoğraflarınizi , belgelerinizi yedeklemeyi unutmayınız. Aksi taktirde sıfırlama sonrası telefonunuzda ki verilerin ve belgelerin tamamının silineceğini unutmamanız gerekmektedir.

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır (Hard Reset) başlıklı yazımız ile alakalı düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere iletebilirsiniz.

Etiketler

Telefonu Nasıl Sıfırlarım Telefon Sıfırlama Nasıl Yapılır

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu