Bilgi Arşivi

TCDD İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel 2022

TCDD İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel, iş başvuruları kategorimizde TCDD İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. TCDD İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

TCDD İş İlanları ve İş Başvurusu Güncel

TCDD’de çalışmak isteyenlere müjde! TCDD iş ilanları, iş başvurusu, TCDD işçi alımı haberleri makalemizde.

TCDD, demiryollarından sorumlu devlet adı altında hizmet sağlayan bir kurumdur. TCDD bunun yanı sıra her sene belirli zamanlarda işçi alımı yapacağını açıklamar ve istenen şartları sırasıyla sayfasında listeler. Bu kurumda yer almak ve hizmet vermek isteyen bireyler alakalı şartları sağlayıp başvuru yapabilir.

TCDD İş İlanları, Personel Alımı ve İş BaşvurusuTCDD İş İlanları, Personel Alımı ve İş Başvurusu

TCDD Güncel İş İlanları

TCDD güncel iş ilanları birden fazla sitede düzenli olarak yayınlanmaktadır. TCDD çatısı altında hizmet vermek isteyen bireyler iş ilanı yayınlayan siteleri takip ederek kendilerine uygun olan pozisyon ile ilgili başvuru yapabilmektedir.

TCDD adı altında birden fazla çalışma alanı bulunmaktadır. Bu çalışma alanlarının her biri ayrı bilgi ve emek gerektirmektedir. Bu nedenle seçeceğiniz pozisyon nasıl çalışacağınızı ve nasıl hizmet vereceğinizi büyük ölçüde etkileyecektir.

TCDD İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

TCDD ailesinden biri olarak hizmet vermek isteyen bireyler bulunmaktadır ve bu bireyler nasıl başvuru yapacakları hususunda merak içindedir. TCDD iş başvurusu alakalı internet sitelerinde bulunan formlar doldurularak tamamlanabilmektedir. Bu formları hangi pozisyonda çalışmak istediğinizi ve kişisel detaylarınızi altını çizerek tamamlayabilirsiniz.

Bunun bunun yanında Alo 170 numaralı hattı arayarak da alakalı başvuru işlemlerini başlatabilirsiniz. Formda yapmış olduğunuz yazılı adımları bu yöntemde sözlü olarak tamamlamış olacaksınız. Başvuru sonucunuz ise paylaşmış olduğunuz e-posta adresinize mail olarak gelebileceği gibi yetkili bireylerin araması ile gerçekleşebilmektedir.

TCDD İş Başvurusu Yapabileceğiniz Pozisyonlar

Oldukça geniş bir çalışma sahasına sahip olan TCDD, adı altında çalışmak isteyen bireylere sayısız seçenek sağlamaktadır. Bu seçeneklerden birçoğu aşağıda sıralanmıştır.

 • Tren Makinisti
 • Yardımcı Makinist
 • Lokomotif Tamircisi
 • Elektrik Bakım ve Onarımcısı
 • Demiryolu Hattı Bakım ve Onarımcısı
 • Kaynakçı
 • Mekanik Bakımcı
 • Elektrik İşçisi
 • TCDD Mekanik Tesis Cihaz Vinç Operatörü
 • Motor Tamircisi
 • Yüksek Gerilim Sistemcisi
 • Liman Vinç Operatörü

Yukarıda bulunan birden fazla çalışma alanı TCDD adı altında bulunmaktadır. Bu alanlardan bazıları için lisans yahut önlisans mezunu olma şartı bulunmaktadır. Bazı alanlar için ise meslek liselerinde bulunan elektrik bölümünün tamamlanmış olması istenmektedir. Buna benzer durumları da göz önünde bulundurarak tercih edeceğiniz çalışma alanları ile ilgili seçim uygulayabilirsiniz. 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu