Müşteri Hizmetleri

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TCDD çağrı merkezi numarası ile ilgili bilgi almak istiyorsanız makalemize inceleyebilirsiniz. Makalemizde TCDD müşteri hizmetleri numarası ile iletişim telefonu üzerinden şikayet hattına ulaşabilirsiniz.

TCDD yani Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları, yurdumuzda demiryolları işletmesini kontrol eden, yürüten ve düzenleyen resmi kurumdur. TCDD, 1927 senesinde devletleştirilmiştir.

TCDD’nin aktif demir yolu uzunluğu toplamda 11.940 km’dir. TCDD, genelde; yolcu taşımacılığı, yük taşımacılığı, liman işletmeciliği gibi alanlarda halka hizmet vermektedir. Yüksek bi hayli hızlı tren, mavi tren, ekspres trenler, bölgesel yolcu trenleri, banliyö trenleri, Marmaray gibi yolcu taşıma alanında hizmet vermektedir.

1 Ocak 2017 tarihi itibariyle fiilen demiryolu taşımacılığının serbestleşme ve rekabete açılma süreci başlayatak TCDD tarihi yönünden bi hayli büyük bir gelişme yaşandı.

Bu durumda TCDD nin resmi olarak yürütüldüğü şirket, yolcu ve yük taşımacılığı, lojistik hizmetleri, feribot ile yük ve yolcu taşımacılığı gibi alanlarda çalışmalarını sürdürerek genişlemeye devam etmiştir. Yüksek bi hayli hızlı trenler, konvansiyonel trenler, kent içi banliyö trenleri, Marmaray, Başkentray gibi mühim ve insanlarımız için çok büyük olan hizmetler şirket aracılığıyla yönetilmekte ve sürekli olarak geliştirilmektedir.

TCDD her geçen gün büyümesine devam etmektedir. Bünyesinde birden çok mühendisin bulunduğu bunun bunun yanında teknolojik gelişmelerin yakında zamandan takip edildiği ve en iyi biçimde uygulandığı birimler mevcuttur. İnsanların bi hayli rağbet ettiği birden çok alanda büyük işler yapan şirket toplumumuz yönünden her zaman destek görmektedir.

Şirketin bi hayli fazla sayıda alanda hizmet etmesi haliyle şirketin yaygınlaşmasına ve gelişmesine neden olmuştur. Hizmet değerini ve müşteri tatminiyetini arttırmayı amacı olan TCDD kendini her alanda daha da ilerletmeye devam etmektedir.

Ülkemiz genelinde birden çok gişesi bulunan TCDD bunun yanı sıra da daha yaygın olabilmek adına birden çok ptt şubesi ile görüşme yaparak bilet satış, bilet iadesi ve bilet değişimi hakkında bilgi arayan destek alabileceğiniz noktalar oluşturulmuştur.

TCDD Çağrı Merkezi Numarası

Trenlerde seyahat eden her kişi ülkeler arası anlaşmaler ve mevzuatlar ışığında TCDD TAŞIMACILIK A.Ş. ile geçerli bir anlaşma imzalamış sayılmakta olup mutlaka anlaşma içeriğini okumanız sizin açınızdan isabetli olacaktır. Cinsiyet durumunuzu doğru olarak beyan etmeniz gereklidir. Sorun yaşanması durumunda değişik bir yere oturtulabilir bunun bunun yanında oluşan fiyat farkı gibi durumlarda ekstra ödemeler yapmanız gerekebilir. Anlaşmazlık yaşanması durumunda ve sorunun devam etmesi halinde ayakta giderek en yakın istasyonda inmeyi onaylamış sayılmaktasınız.

Yolcu başına bir adet bisiklet taşınmasına izin verilmektedir. Bu bisiklet taşınırken katlanabilir olması veya en azından diğer insanlara huzurluk vermemesi gereklidir. Trende yaşanabilecek olası sorunlarda kişi sorumlu olup öncesinde taşıma ile alakalı bilgilendirmeleri okumanız gereklidir.

Yanınızda taşımak istediğiniz evcil hayvanınız varsa alakalı şartlara uyduğunuz taktirde yanınızda yolculuk yaptırabilirsiniz. Öncelikle evcil hayvan kategorisinde ufak köpek, kedi, kuş, balık gibi hayvanlar girmektedir. Bu tür evcil hayvanlarınızı hayvanlara uygun kafeslerde  vagon ve koltuk gibi trene ait hiç bir yere zarar vermeden taşıyabilmektesiniz. Evcil hayvanları taşırken kokuları ve gürültüleri diğer yolcuları rahatsız etmemeli bunun bunun yanında hayvanların sağlık raporları yanınızda bulunmalıdır. Hayvanlarınız için gideceğiniz mesafeye göre kesilen fiyatların yüzde elli indirimli hali uygulanmaktadır.

TCDD Müşteri Hizmetleri Numarası

TCDD ye ait biletlerinizi gişelerden, ptt şubelerinden ve acentelerden temin edebilirsiniz. Almak istediğiniz açık biletlerin 180 (yüz seksen) günlük kullanımı süresi mevcuttur. Açık bileti kullandığınız zaman iade veya değişim gibi haklarınız bulunmamaktadır. Açık biletler önceden almış olduğunuz bileti iptal etme yerine kesinti olmadan çevirebileceğiniz bir bilet çeşidi olup siz değerli okurlarımız için avantajlı bir durum haline gelmektedir.

TCDD’nin 444’lü bir çağrı merkezi iletişim telefon numarası bulunmaktadır. Bu çağrı merkezi aracılığıyla TCDD ve trenleri ile ilgili detaylı bilgi sahibi olabilir, rezervasyon yaptırabilir, bilet satın alabilir, sefer saatlerini öğrenebilir; istek, soru, öneri ve görüşlerinizi basit bir şekilde bildirebilirsiniz.

TCDD bi hayli tercih edilen ve taşımacılık sektöründe bi hayli büyük bir paya sahip olan şirkettir. Taşımacılık bu kadar yaygın bir şekilde kullanıldığı için haliyle müşterilerin yaşayabildiği birden çok sorun olmaktadır. Bu poblemlerin çözümü için bi hayli hızlı ve etkili çözümler bulma yönünden TCDD müşteri hizmetleri numarası aktif olarak çalışmaktadır.

TCDD Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
444 82 33

Arama Kelimeleri: tcdd iletişim bilgileri, tcdd telefon no, tcdd irtibat tel, tcdd canlı destek, tcdd müşteri temsilcisi, tcdd şikayet hattı, tcdd müşteri hizmetleri, TCDD çağrı merkezi numarası, TCDD müşteri hizmetleri numarası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu