Başvurular

TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık 2022

TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık 2022, iş başvuruları bölümünde TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık ile ilgili bilgi aktaracağız. TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TCDD 81 Şehir 301 Kamu Personeli Alımı İŞKUR İlanları 20-24 Aralık

TCDD 81 Şehir Kamu Personeli Alımı İŞKUR İş ilanları başvuruları 20 Aralık 2021 tarihinde başladı. T.C. Devlet demiryolları çeşitli branşlarda işçi alımı yapıyor. TCDD 301 işçi alımı Türkiye geneli başvuru yapılacak ilanlarla birlikte bölge geneli ve şehir geneli ilanları yer alıyor.

Başvuru yapacaklar Türkiye İş Kurumu sayfalarına İŞKUR, E-Devlet yahut Türkiyegovtr üzerinden giriş yaparak arama yerine TCDD yazarak 24 Aralık 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda başvuru yapabilecek. Sadece 1 ilana başvuru kabul edilecek.

Genel Başvuru Şartları Neler;

1) Adaylar, ilan edilen işgücü isteklerinden yalnızca birine müracaat edebilecektir. Adayların; ilan edilen işgücü talebinde gösterilen son başvuru tarihi itibariyle gösterilen okul bölümlerinden mezun olmaları gerekmektedir.

2) İŞKUR’dan bildirilen NİHAİ LİSTEDE YER ALACAK ADAYLAR, sözlü sınava katılmak için aşağıda gösterilen belgelerin fotokopileri ile TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü web sitesinde (www.tcddtasimacilik.gov.tr.) yayına girecek 1’er adet resimli İş Talep Bilgi Formunu ve Başvuru Formunu eksiksiz olarak doldurarak tcddtasimacilik.gov.tr adresinde ilan edilen tarihler içinde, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Personel ve Eğitim Dairesi Başkanlığı İşçi ve İş Mevzuatı Şubesi Oda No:2050 Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresine şahsen yahut postayla teslim edeceklerdir. Belgelerini teslim etmeyen adaylar sözlü sınava alınmayacaktır.

3) İŞKUR’dan bildirilen nihai listede bulunacak adayların evrak teslimi neticesinde sınava girip giremeyecekleri evrak teslim zamanının bitiminden sonra açıklanacaktır. Eksik yahut uygun olmayan evrakla başvuran adayların evrakları kesinlikle kabul edilmeyecektir.

4) Sözlü sınav, TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü Hacı Bayram Mah. Hipodrom Cad. No:3 Altındağ/ANKARA adresinde yapılacaktır. Sınava ilişkin detaylar evrak teslimi sonrası internet sitesinden açıklamalacaktır. (www.tcddtasimacilik.gov.tr)

5) TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü işyerlerine görev alacak işçiler 4857 sayılı İş Kanununa tabii olarak görev yapacaktır. İşe başlatılan işçilerin deneme süresi 4 aydır. TCDD Taşımacılık AŞ’de işe başlayan adaylar 5 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacaktır.

6) İlanlara; TCDD Taşımacılık A.Ş. Genel Müdürlüğü’nün Ağır ve Tehlikeli İşyeri kapsamı içinde olması ve işçilerin güç gerektiren işlerde çalışacağından dolayı yalnızca 18-35 yaş arası erkek adaylar başvuru yapacaktır.

7) Adaylar yapılacak sözlü sınavda sınav kurul üyelerince; 100 puan üzerinden özgüvenleri, yazılı ve sözlü iletişimleri, beceri, gözlem, stres ve problem çözme konularındaki kabiliyetleri olmak üzere beceri alanında toplamda 50 puan, mezun oldukları okul bölümüyle alakalı olarak da mesleki terim, mesleki yapı malzemeleri ve teknik konulardan mesleki bilgi alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

8) Yapılacak sözlü sınav neticesinde başarılı olan adaylardan tam teşekküllü Devlet Hastaneleri yahut Resmi üniversite hastanelerinden sağlık kurul raporu istenecektir.

9) 7 yıl içinde isteği ile işten ayrılan yahut 4857 sayılı iş kanununun 25. maddesinin 2. fıkrasına göre anlaşmasi feshedilenlerden, TCDD Taşımacılık AŞ aracılığıyla verilen eğitim, kurs ve staj programları boyunca aldığı ücretler ve bu sürelerde yapılan eğitim, kurs ve staj giderlerinin ½ ’ü oranında tazminat talep edilir.

10) İşe başladıktan sonra 2 yıl içinde, sağlık durumu atandığı unvanda işçi olarak çalışmaya uygun olmadığı sağlık kurulu raporu ile tespit edilenlerin anlaşmalerini feshetmeye yahut sanatsız işçi kadrolarına atamaya TCDD Taşımacılık AŞ yetkilidir.

11) Çeşitli branşlarda alım yapılacağı üzere incelenmesi önem arz ediyor. İnceleme için giriş ekli haberin başında yazıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu