Başvurular

TBMM 10 Kamu personeli alımı Başvurusu 19 Nisan-3 Mayıs 2022

TBMM 10 Kamu personeli alımı Başvurusu 19 Nisan-3 Mayıs 2022, iş başvuruları bölümünde TBMM 10 Kamu personeli alımı Başvurusu 19 Nisan-3 Mayıs ile ilgili bilgi aktaracağız. TBMM 10 Kamu personeli alımı Başvurusu 19 Nisan-3 Mayıs ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

TBMM 10 Kamu personeli alımı Başvurusu 19 Nisan-3 Mayıs

TBMM 10 kamu personeli alımı açıklamasu

Türkiye Büyük Millet Meclisi memur alımı için ilana çıktı ve başvuruları kabul etmeye ekranlara gelecek. TBMM alım başvuruları 19 Nisan 2021 tarihinde ekranlara gelecek ve 3 Mayıs 2021 tarihinde sona erecek.

TBMM işçi alımına başvuru yapacaklar KPSS sıralamasına göre yapılacaktır. Alınacak personel rakamının 3 katı aday sözlü sınava çağırılacaktır. Başvuru yapacak adaylar 2019 yahut 2020 KPSS puan sahibi olması isteniyor.

Aranan şartlar; devlet memuru olma gene şartlarını taşıması, sınav kadroları için aranan şartları taşımak ve minimum KPSS den 60 puanı yer alıyor olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli Tarih ve Yeri

Adaylar 19 Nisan pazartesi ile 3 Mayıs pazartesi dahil TBMM resmi internet sitesi üzerinden elektronik ortamda başvurularını yapabilecek. Başvurusu geçerli sayılıp listeye giren bireyler yine bu resmi internet adresinden açıklamalacaktır.

tbmm-memur-alimi-ilani.jpg

Alınan Kişiler Ne İş Yapacak

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İdari Teşkilatı arşivlerinde bulunan Osmanlıca arşiv belgelerinin tespiti, çevirisi, düzenlenmesi ve verilecek diğer görevleri yapacaktır.

Başvuru kılavuzu

Tüm ilanlara anlık ulaşmak için aşağıda bulunan ücretsiz cep uygulamamızı indiriniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu