Başvurular

Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tasarruf Mevduatı Sigorta Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu aracılığıyla yayına giren ve kurumun İstanbul merkez teşkilatında çalıştırılacak fon uzman yardımcılığı giriş sınavı ile yeni kamu personeli alımı yapılacak.

TMSF bünyesine alınacak 7 kişi fon uzman yardımcısı kadrolarına yapılacak atamalar için yazılı ve sözlü giriş sınavı yapılacak.

TMSF Yazılı Sınavına Katılma Şartları

Adayların lisans Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, bilgisayar ve yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, bilgisayar sistemleri ve ağları, endüstri mühendisliği, istatistik, matematik, ekonometri bölüm mezunu olmaları,

2020 ve 2021 senesinde tertip edilen merkezi sınavda KPSS P1 ve P2 puanlarının birinden asgari 75 puan almış olması,

ÖSYM aracılığıyla tertip edilen 2020 ve 2021 tarihi yabancı dil bilgisi sınavından İngilizce ve Fransızca, almanca dillerinden herhangi birinden 50 puan almış olması,

TMSF Sınav Başvurusu İnternet Üzerinden

TMSF (Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu) aracılığıyla yapılacak bu 7 kişi fon uzman yardımcısı alımı için başvuru şartlarını taşıyan personellerin başvurularını yapmak için süre başlamış olup hala devam eden başvuru için 19 Kasım 2021 tarihine kadar kurumun resmi internet sitesi olan “tmsf.org.tr” adresi üzerinden görev talep formunun online doldurulması ve çıktısının alınması sonrasında başvuru evrakları ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Caddesi No:143 Esentepe/Şişli / İstanbul adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu