Başvurular

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alacak 2022

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alacak 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alacak ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alacak ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım ve Orman Bakanlığı KPSS 60 Puanla Kamu Personeli Alacak

Tarım ve Orman Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık minimum KPSS 60 puanı bulunan adaylar içinden işçi alımı yapacak. İŞKUR başvuruları başlamış olup 1 Kasım 2021 tarihi bitimine kadar sürecektir. Daimi kadroda alım için başvuru detayları paylaşıldı.

Adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu 00006372292 iş ilan numarası ile yapacaktır. 27 Ekim 2021 tarihinde başlayan ilana 1 Ekim 2021 tarihi bitimine kadar elektronik ortamda başvuru yapılabilir. Çalışma adresi olarak Ankara açıklanmıştır.

tarim-ve-orman-bakanligi.jpg

Genel İŞKUR Başvuru Şartları

Başvuru yapacaklar 18 yaşını doldurmuş ve 40 yaşını bitirmemiş olması gerekiyor.

2021 yılına ait KPSS P 121 Puanından minimum 60 puan ve üzeri almış olmak ve sahip olunan KPSS puanının zamanının dolmamış olması gerekiyor.

Belgelendirilmiş minimum 2 (iki) yıl mesleki deneyiminin olması gerekmektedir.

Üniversitelerin Okul Öncesi Öğretmenliği bölümlerinden minimum 4 yıllık lisans mezunu olması isteniyor.

Öğretmen alımı başvurusu yapacak adaylarda ikamet şartı aranmaktadır. Ankara il ve ilçelerinden başvuru kabul edilecek.

Başvuru yaparak listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder.

Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda veya kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara açıklamalur. Durumlarını belgeleyemeyenler yahut yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır.

Listeden çıkarılan bireylerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada bulunan diğer bireyler dahil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce yahut sonra yapılabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu