Başvurular

Tarım Orman sözleşmeli kamu personelleri alıyor 2022

Tarım Orman anlaşmali kamu personelleri alıyor 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım Orman anlaşmali kamu personelleri alıyor ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım Orman anlaşmali kamu personelleri alıyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım Orman anlaşmali kamu personelleri alıyor

Kamu iş ilanları ile Tarım Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü bünyesine anlaşmali Endüstri mühendisi ünvanlı personel alınacak.

Tarım Mühendislerin seçimi 2020 KPSS ye göre yapılacak

Tarım Orman mühendis alımında adayların seçiminde esas olarak 2020 KPSS P3 puanı esas alınacak diğer başvuru şartları ise şöyledir.

Adayların askerlikle irtibatının bulunmaması,

Devlet halkalarından mahrum olmaması,

Lisans endüstri mühendisliği, endüstri sistemleri mühendisliği, endüstri ve sistem mühendisliği bölümlerinden mezun olması,

2020 yılı KPSS P3 puanının minimum 70 olması,

YDS ve e YDS sınavlarından İngilizce dilinden son beş yıl içinde minimum 80 puan almış olması,

Görevini devamlı yapmasına engel akıl hastalığı bulunmaması şartları bulunmaktadır.

Tarım Orman İş Başvurusu E- Devlet üzerinden yapılacak

Tarım orman bakanlığı anlaşmali kamu işçi alımı başvuruları başladı ve 25 Nisan 2021 tarihine kadar sürecek. Adayların e devlet üzerinden “tarım orman bakanlığı işçi alımına ilişkin başvuru” ekranlarından başvurularını yapmaları gerekmektedir.

Başvurusun incelenmesi neticesinde başvuru şartlarını sağlayan ve usulüne uygun olarak başvuru yapan adaylardan, 2020 senesinde tertip edilen KPSSP3 puanını alan en yüksek alan adaydan başlanarak oluşturulacak sıralamaya göre anlaşmali Endüstri Mühendisliği pozisyonunun on katı adayın evrakları incelenecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu