Başvurular

Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son) 2022

Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son) 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son) ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım Orman Bakanlığı 11 kamu personeli alımı başvuruları(7 Mayıs son)

Tarım Orman DSİ Genel Müdürlüğü aracılığıyla öncedenki günlerde personel alım ilanı yayına giren ve önümüzdeki günlerde başvuruları sona erecek 11 kamu personeli alımı için şartları taşıyan adayların başvurularını yapmaları gerekmekte.

DSİ Genel Müdürlüğü merkezi ve taşra teşkilatında kadrolu olarak çalıştırılacak olan 11 kişi mühendis kadrolarına alınacak mühendis adaylarının seçiminde 2020 yılı KPSS puanı P3 puan türü esas alınacak. Lakin şartları sağlayarak başvuru yapacak mühendis adayları 14 Haziran 2021 tarihinde uygulamalı sınav sonrasında atamaları gerçekleştirilecek.

DSİ kamu personeli alımını hangi kadrolarda yapıyor?

DSİ aracılığıyla yapılan kamu personeli alımından 10 kişi İnşaat Mühendisi, 1 kişi Makine Mühendisi ünvanıyla alınacaklar.

Mühendis adaylarının KPSS 70 puana sahip olmaları gerekli

Tarım Orman adı altında yapılacak sınava girebilmek için adayların;

Memuriyet genel şartlarını barındırması(Türk vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olması vs.)

Adayların kendi mühendislik alanlarında lisans mezunu olmaları,

Ülkenin bütün illerinde ve sahada görev alabilecek sağlıkta olması,

2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS P3 puanı asgari 70 olması şartları bulunmaktadır.

DSİ personel başvuruları 7 Mayıs son

DSİ personel alım başvuruları yalnızca elektronik olarak personelalimi.dsi.gov.tr adresinden yapılacak. Başvurular 07 Mayıs 2021 tarihinde saat 24:00 da son bulacak.

Başvurusu kabul gören mühendis alımı adayları en yüksek KPSS P3 puanı olan adaydan başlanılarak atama yapılacak kadro rakamının dört katı aday yani 44 kişi uygulamalı sınava girmeye hak kazanacak.

Uygulamalı sınava giremeye hak kazanan kamu personeli adaylarına sınav bilgileri 24 Mayıs 2021 tarihinde dsi.gov.tr internet adresinden açıklamalacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu