Başvurular

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı 2022

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 Memur ve Kamu Personeli Alımı İlanı

Tarım Kredi Kooperatifleri 83 memur ve kamu personeli alımı yapacağı ilan etti. KPSS 2020 yılı puan sıralaması gözün önünde bulundurulmak kaydı ile 83 adet anlaşmali kooperatif görevlisi alımı ve mühendis alımı gerçekleştirilecek.

Şehir Listesi

Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu, Kırıkkale Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat şehirleri alımı yapacak.

Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar olarak kurum aracılığıyla yapılan açıklama şu biçimde oldu: Ankara ve Kayseri bölge birliklerine bağlı aşağıda tablolarda gösterilen illerde istihdam edilmek üzere kooperatif görevlisi alımı ve ziraat mühendisi alımı yapılacaktır.

Genel Şartları

30 Yaşını geçmemiş olma, seyahat engeli olmaya, kamudan mahrum bulunmayan, görevi yapmasına engel bir durumu olmaması gerekiyor.

Türkiye’nin her yerinde çalışmaya engel durumunun bulunmaması, kamusal haklardan mahrum bulunmama, görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi bulunmama, 18 yaşını tamamlamış olması isteniyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde gösterilen süreler geçmiş olsa bile suçlarından mahkum olmama, Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yahut malullük aylığı almıyor olması istenmektedir.

Başvuru Özel Şartları

Başvuru yapacak personelin KPSS 60 Puan almış olma şartlarının arandığı belirtiliyor.

Ankara için başvuru yapacak adaylar için ailesinin her hangi bir ferdinin Ankara, Çankırı, Çorum, Kastamonu ve Kırıkkale illerinde son 6 aydır ikamet ediyor olması şartları aranmaktadır.

Kayseri Başvuru yapacak adaylar için ailesinin her hangi bir ferdinin Kayseri, Kırşehir, Nevşehir ve Yozgat sınırları içinde ikamet ediyor olması şartlarını arandığı belirtiliyor.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 9 Ağustos 2021 tarihinde başlamış olup en geç müracaatlar 20 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği altı çizildi. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılacak.

Başvurular online olarak gösterilen tarihler içinde online dışında olmayacak biçimde başvurular yapıla bilecektir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu