Başvurular

Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022

Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım Kredi 5 İL Kamu Personeli Alımı Başvurusu Başladı

Tarım Kredi Kooperatifleri 5 İL kamu personeli alımı kılavuzu yayınlandıktan hemen sonra başvuruları almaya başladı. Mühendis alımı ve kooperatif görevlisi alımı yapılacaktır. Erzurum, Ardahan, Iğdır, Ağrı ve Kars şehirleri bu alımları yapacaktır.

Kooperatif Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

ÖSYM aracılığıyla yapılmış olan 2020-KPSS (Lisans) sınavının KPSS-P3 puan türünden minimum 60 puan almış olması gerekiyor. Adayların Tabloda gösterilen Fakülteler (İktisat, İşletme, Siyasal Bilgiler ve İktisadi İdari Bilimler vb.) ile bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu (YÖK) aracılığıyla kabul gören yurt içindeki yahut yurt dışındaki öğretim kurumlarının gösterilen Fakültelerinden mezun olması isteniyor. Ayrıca ilan verilen bu 5 şehirde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Ziraat Mühendisi Alımı Başvuru Şartları

Diploma yahut Geçici Mezuniyet Belgelerinde “Ziraat Mühendisi” unvanına sahip olduklarına dair ibarenin bulunması isteniyor. Bitki Koruma Ürünleri Bayilik yahut Toptancı izin Belgesinin olması (Bitki Koruma Ürünleri Bayilik yahut Toptancı izin Belgesi olmayanlar başvuru yapamayacaktır).

Adayın yahut ailesinin (başvuruda bulunacak adayın anne, baba yahut eşinden herhangi biri) Bölge Birliğine bağlı illerin (Ağrı, Ardahan, Erzurum, Iğdır ve Kars) sınırları içinde son 6 aydır ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Başvuru Şekli ve Süresi

Adaylar başvurularını Tarım Kredi resmi web sayfasından yapılacak olup, son başvuru 09 Temmuz 2021 günü saat 18.00’a kadar yapılması istenmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu