Başvurular

Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı 2022

Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı 2022, iş başvuruları bölümünde Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı ile ilgili bilgi aktaracağız. Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Tarım Kooperatifleri 16 Kamu Personeli Alım Başvurusu Başladı

Türkiye Tarım kooperatifleri kamu personeli alacak. Resmi gazetede ilana çıkan Türkiye Tarım kooperatifleri 10 farklı ile kamu personeli alımı yapacağını dile getirdi. Adaylar için alım sayısı olarak ise toplam 16 adet personel alınacağı bilgisi verildi.

Alımlar Hangi Şehirde

Başvuru yapacaklar için alımlar Amasya, Ordu, Samsun, Sinop, Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon şehirleri olmak üzere toplamda 10 şehre alım yapılacağı altı çizildi.

KPSS Puan Şartı

Başvuru yapacak adaylar için başvurularda kpss puan şartının olduğu ve aranan puan şartının ise 2020 yılı Kamu Personeli Seçme sınavından 60 puan almış olma şartları arandığı altı çizildi. 60 puan ve üstü olan adayların başvuru yapabileceği altı çizildi.

Başvuruda Aranacak Şartlar Neler

Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerektiği altı çizildi. Adaylar için medeni haklarını kullana biliyor olması şartı aranıyor. Başvuruda bulunacak erkek adaylar için askerlikten muaf olmak gerektiği ve başvuru yapacak personeller için 3 Ağustos bu gün itibari ile 30 yaşından gün almamış olma şartlarının da arandığı altı çizildi. Başvuruda bulunacakların Türkiye içinde herhangi bir yerde çalışmasına engel durumunun bulunmaması şartlarının arandığı altı çizildi.

Başvuru Tarihleri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular alınmaya 26 Temmuz 2021 tarihi itibari ile alınmaya başlamış olup en geç müracaatlar ise 6 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği altı çizildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Adaylar için başvurular online olarak elektronik ortamda kurumun web adresi üzerinden başvurularını yapa bilecekleri hususunda açıklama yapıldı.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu