Müşteri Hizmetleri

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ)

Türkiye’nin savunma sanayisinde dışa bağımlılığını azaltmak maksadıyla kurulan Türkiye Uçak Sanayi Anonim Ortaklığı (TUSAŞ) Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam etmektedir. 28 Haziran 1973 tarihinde kurulan TUSAŞ, özellikle Türk Hava Kuvvetleri’nin ihtiyacı olan savaş mühimmatı uçakları üretmeye odaklanmıştır.

F-16 uçaklarının hava savunmasında kullanılması kararı üzerine 1984 senesinde Türk-ABD ortak yatırım şirketi olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayi (TAİ) kurulmuştur. Lakin halen 25 yıl dolmadan, 2005 senesinde yabancı hissedarlarda olan hisselerin Türk hissedarlar aracılığıyla alınması üzerine şirket yapılandırılmıştır. Bu bağlamda da TUSAŞ ve TAİ’nin birleşmesine karar verilmiştir. Birleşme TAİ bünyesinde gerçekleşmiştir.

Faaliyet Alanları

Türk havacılık sanayisi için gerekli olan tüm sistemlerin geliştirilmesi şirketin faaliyet alanına girmektedir. Bu bağlamda uzay sanayisinin geliştirilmesi, havacılık sanayi, sistem entegrasyonu ve yaşam döngüsü gibi çok yönlü alanlarda şirket çalışmalarını gerçekleştirmektedir.

Şirketin en büyük hedefi ulusal savunma için gerekli olan ihtiyaçları keşfetmek ve bunlara çözüm üretmektir. Kurumsal faaliyet gösteren TAİ, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkelerine göre faaliyetlerini yürütmektedir.

Hissedarlar

Şirketin şu anda tüm hissedarları Türk ortaklardan bir araya gelmektedir. En büyük paya yüzde 54,49 ile Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı sahiptir. Diğer büyük pay olan yüzde 45,45 ise Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na aittir. Üçüncü ve son hissedar ise yüzde 0,06 ile Türk Hava Kurumu’dur. Yani toplam 3 yerli hissedar mevcuttur.

Şirket bünyesinde şu an binlerce mühendis ve çalışan bulunmaktadır. Şirketin yıllık satışı ise milyon dolarla ifade edilmektedir. Burada bi hayli dinamik bir kadro bulunmaktadır ve çalışanların yaş ortalaması bi hayli gençtir.

Ülkenin savunma sanayisinde kullanılan birden fazla hava aracının mucidi TAİ’dir ve halen son süratle üretimlerine devam etmektedir.

TAİ’nin telefon numarası, faks numarası iletişim bilgileri bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden TAİ ile iletişime geçerek istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz. Ayrıca yorumlar bölümünden TAİ ile ilgiliki düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

TAİ Çağrı Merkezi İletişim Telefon Numarası
+90 312 811 18 00

TAİ Faks Numarası
+90 312 811 14 25

TAİ Adres
Fethiye Mahallesi, Havacılık Bulvarı No:17 06980 Kahramankazan-ANKARA / TÜRKİYE

Arama Kelimeleri: tai iletişim, tai çağrı merkezi, tai müşteri hizmetleri, tai adres, tai telefon numarası, tai irtibat tel, tai iletişim numarası

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu