BaşvurularTürk Telekom

Sunuculuk, Spikerlik iş ilanları ve İş Başvurusu

Sunuculuk, Spikerlik iş ilanları ve İş Başvurusu, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Sunuculuk, Spikerlik iş ilanları ve İş Başvurusu nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Sunuculuk, Spikerlik iş ilanları ve İş Başvurusu ile alakalı bilgiler yazımızın içinde..

Sunuculuk, Spikerlik iş ilanları ve İş Başvurusu

SPİKER ve SUNUCU NASIL OLUNUR?

Sunuculuk ve spikerlik eğitimi nedir? Spikerlik veya sunuculuk nedir? Spiker nasıl olunur? gibi araştırılan birden çok soru içinde, spikerlik için hangi eğitimlerden geçmek gerekir? Spikerlik sunuculuk nedir? Ne kadar kazandırır? Kimler Spiker olabilir? Şartları nelerdir? Spikerlerin hemen hemen maaşları ne kadar? Spiker ve sunucu adayları, lisans ve ön lisans bölümleri aramaktadır. Sunuculuk Spikerlik iş ilanları makalemizde bulacaksınızdır.

Spiker Nedir?

Spiker, televizyon kanallarında birden çok değişik programlarda anlatıcı görevi üstlenen bi hayli nitelikli sunum uzmanıdır. Spikerlerin nitelikleri içinde bazı ilk kezr mevcuttur, mesela görünüşleri pekala düzgün olmalı ve Türkçe kullanırken diksiyonları son derece kusursuz olması gerekmektedir. Bu mesleğe olan ilgi ciddi anlamda arttı. Üniversitelerin bölümlerine talebin de artması ile birlikte ek kontenjanlar eklenmeye başlandı. Sizde Hayalinizdeki Mesleği Yapın!

En İyi Spikerlik Kursu Meşhur Eden Kurslar

 • Medya Mektebi
 • Başkent İletişim Akademisi
 • Kuş Dili Eğitim Merkezi
 • Dialog Anlatım İletişim
 • Kariyer Akademisi

Ekran önünde olabilmek hayal mi? Spikerler ve sunucular… Ekran önünede olmak, her gün milyonların karşısında olmak, şüphesiz bir çok birinin hayalleri içinde yer alıyor. Nasıl bir yol izleyeceğini bilmiyor, yahut hayallerini ertelemeye sürdürmektelar. Spikerlik veya sunuculuk yapmak, Türkçe’yi güzel konuşmaktan ve etkileyici bir sesten mı ibaret?

Spiker Olma Şartları Nelerdir?

 • Üniversitelerin basın yayın, radyo ve televizyon bölümlerinden mezun olmak,
 • Türkçe bilgisi ve diksiyon üst düzeyde olması,
 • Prezantabl bir görünüme sahip olmak ve bakımlı olmak,
 • Gündemi takip etmek,
 • Ulusal kanallar için yabancı dil,
 • Diksiyon teknikleri konusuna hakim olmak
 • Ses tonu fark yaratan kişi olmak,

Türkiye de bu mesleğe talebin bi hayli fazla olması, konuyu ele almamızı gerektirdi. Kendinizi ciddi anlamda geliştirmiş olmanız çok önemli. Kanallarda işe girmek ciddi anlamda zorlaşabiliyor. Akıcı ve anlaşılır konuşma becerisi, soluk denetimi, doğru telaffuz, kamera karşısında heyecanı kontrol etme, canlı yayın spikerliğinden mesleğin etik kaidelerina kadar spikerlik sunuculuk ile ilgili sahip olunması gereken tüm bilgi birikimine ve deneyime prestijli eğitim kurumları aracılığıyla sahip olabileceksiniz. Öğretmenlerin Yapabileceği Ek İş Fikirleri

Spikerlik Eğitimi Nerede Alınır? Spikerlik Hangi Bölümde Okunmalıdır?

Spikerlik için özellikle eğitim alabileceğiniz bir üniversite bölümü yok. Altyapı oluşturmak ve mesleğe hazırlanmak için Radyo – Televizyon ve Basın – Yayın bölümleri kendisini gösteriyor. Bu bölümlerde eğitim aldıktan sonra spikerlik mesleğiyle alakalı bilgilerin temelini oluşturmuş olacaksınız. Spikerlik için temel bilgi yeterli bir düzey değildir. Daha evvel saydığımız nitelikleri ve özelliklere sahip olmak gerekmektedir. Ses tonu, düzgün Türkçe kullanımı, diksiyon ve prezentabl görüntü mesleğinizde yükselmenizi sağlayan önemli unsurlardır. Evde Paketleme İşi Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

MEB Onaylı Spikerlik Sunuculuk Kursu Sunuculuk Eğitimi

8200’den fazla kursiyer mezun eden ve %98 tatminiyet sağlayan, deneyimle geliştirilen Avrupa standartlarında ve uygulama ağırlıklı 12 hafta 96 saatlik spikerlik sunuculuk kursu programlarıyla spikerlik sunuculuk ile ilgili tüm bilgi birikimine ve deneyime sahip olabilmeniz olabilecek. Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Spikerlik Sunuculuk Kursu Sinema Akademi Uygulamalı Spikerlik Sunuculuk Eğitimi Sistemi.

Nasıl Spiker Olunur? Akıcı Bir Türkçeyle Tüm Gözler Üzerinizde!

Tüm bu saydıklarımızın sonrasında televizyon kanallarına iş başvurusu uygulayabilirsiniz. Daha sonra spikerlik kabiliyetiniz değerlendirilir. Hızlı veri okuma ve bu veriyi bi hayli hızlı bir biçimde anlatabilme mühimdir. Düzgün biçimde diksiyon kullanımı ve ses kullanım teknikleri bu mesleğin olmazsa olmazlarıdır.

Kendinizi net ve iddalı bir biçimde ispatlayabilmeniz bir çok değişik TV kanalında spiker olabilmenizi yarayacaktır. Spikerlik içinde farklı seçenekler olabilmektedir. Haber muhabirliği, haber spikerliği veya spor spikerliği gibi farklı alanlar bulunmaktadır. Bu alanlarda uzmanlaşmış olmanız gerekmektedir.

Spiker Ne Kadar Maaş Alır? Sunuculuk Spikerlik iş ilanları

Fiyatlar çalıştığınız kanala veya aldığınız görevlere göre değişebilmektedir. Bilhassa spor spikerleri maç anlatmakla kalmaz. Spor programları ve bunun gibi farklı alanlardada değerlendirilirler. Haber spikerliğine göre daha zor bir kategori sayılmaktadır.

 • Haber Spikeri Maaşı: En düşük 3.930- ORTALAMA MAAŞ 7.770 En Yüksek 15.000 TL
 • Maç Spikeri: 24.000 TL
 • Spor Program Sunuculuğu: 35.000  gibi maaşları olabilmektedir.

Sunuculuk Spikerlik iş ilanları İstanbul

Kariyer siteleri ve tv kanalları insan kaynakları üzerinden başvuruda bulunabilmek olabilecekdür. Bilhassa İstanbulda Spikerlik işi arayanlar buradan ulaşabilir.

Spikerlik Kursu Fiyatları

Program Adı Kurs Ücretleri
Diksiyon – Spikerlik – Sunuculuk 3.960.-TL.
Diksiyon – Seslendirme – Dublaj 3.960.-TL.
Diksiyon – Oyunculuk – Tiyatro 3.960.-TL.
Sinema ve Sahne Sanatları 4.800.-TL.

İtalyanca Tercüman İş İlanları

Polonya’da Üniversite Eğitimi ve Ücretleri

Katar’da Üniversite Okumak ve Üniversite Ücretleri

Ukrayna Üniversite Fiyatları 2021-2022

Evlilik Danışmanlığı Nedir?

Öğrenciler İçin En Kolay Para Kazanma Yolları

Evde Paketleme İşi Nedir? Ne Kadar Kazandırır?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu