Başvurular

Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı 2022

Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Süleyman Demirel Üniversitesi 26 Teknisyen ve Hemşire Alımı

Süleyman Demirel Üniversitesi aracılığıyla kamu personeli alınacağı ve ilanın resmi gazete üzerinden iş arayanlara fırsat yayınlandı. Paylaşılan ilanda Süleyman Demirel Üniversitesi aracılığıyla KPSS puan sıralamasının esas alınması suretiyle 26 adet anlaşmali personel alınacaktır.

Başvuruda bulunacak personeller için kurum aracılığıyla yapılan bilgilendirmede 26 adet sağlık personeli alınacağı belirtiliyor. 26 adet sağlık personelinin unvanları ise 12 adet lisans mezunu hemşire, minimum lise mezunu 11 hemşire, 1 adet laborant ve son kez 2 adet röntgen teknisyeni alındığı kurum aracılığıyla ilana çıkarıldı.

KPSS Şartı Var Mı?

Başvuruda bulunacak adaylar için KPSS puan şartının aranmadığı fakat adaylar için 2020 yılı KPSS B grubu sınavına girmiş olma şartları aranmaktadır.

Başvuru Şekli

Başvuru yapacak adaylar için başvurular üniversitenin resmi internet adresi üzerinden başvuru kılavuzunda da altı çizildiği üzere başvurular yalnızca online olarak elektronik ortamda yapılacaktır. Şahsen yahut posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Başvuru Tarihleri

Müracaatlar bu ilan resmi gazete üzerinden yayınlandıktan 15 gün sonra yani 28 Ağustos tarihinde sona ereceği kurum aracılığıyla açıklanmıştır. İlan resmi gazete üzerinden yayınlanmıştır.

Öğrenim Şartları

Hemşire alımı: Başvuruda bulunacak bireyler için hemşirelik yahut hemşirelik ve sağlık hizmetleri lisans bölümü mezunu olma şartları aranmaktadır.

Hemşire: Liselerin yahut lise dengi okulların Hemşirelik ile alakalı bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Laborant: Başvuru yapacak adayların ön lisans olarak sağlık laboratuvarı yahut tıbbi laboratuvar yahut tıbbi laboratuvar bölümlerinden mezun olması gerekiyor.

Röntgen Teknisyen Alımı: Ön lisans programlarından radyoloji yahut tıbbi görüntüleme teknikleri bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır.

Başvuru Genel Şartları

Başvuru yapacak adayların T.C vatandaşı olması şartı aranmaktadır. Kamusal haklarından mahrum olan adaylar ilana başvuru yapamayacaktır.

2020 KPSS B puan grubu sınavına giren adaylar başvuru yapa bileceklerdir.
Başvuru yapacak birinin görevini eksiksiz bir biçimde yapmasına engel rahatsızlığının bulunmaması şartı aranmaktadır. Isparta şehri alımı yapıyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu