Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır

tarafından
9
Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır

Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır, blog bölümümüzde Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır ile ilgili bilgi topladık.

Steam Oyun İade Etme 2024 Nasıl Yapılır

  • Steam Oyun İade Etme Süresi
  • Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme
  • Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır

Yazımızda Steam oyun iade etme 2024 konusuna ve nasıl yapılır gibi soruların yanıtlarına değindik. Steam oyun iade etme süresi ve steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme gibi konular kafa karıştırıyor. Hemen hemen hepimiz dünyamızda ve topluluğumuzda dünyaca ünlü oyun platformlarından oyun satın almışızdır. Lakin bir çok oyuncu satın aldıktan sonra düşüncesini değiştirerek oyuna geri dönmek isteyebilir. Steam gibi platformlar da üyelerine oyuna geri dönme hakkı veriyor.

Steam Oyun İade Etme Süresi

Bu süreç arada bir oyuncular için problemlere yol açabilmektedir. Sorunun kökü, nedeni dikkate alındığında Steam’in iade durumudur. Geri dönüş modu ile karşılaşıldığı sürece Steam sorun olmamasına rağmen kurtarma işlemi uzun sürmüyor. Peki iade durumu nedir ve bir Steam oyununu nasıl geri yüklerim? Bilmemiz gerekenleri görelim.

Oyunun Steam İadesi neden?
Daha önce de dile getirdiğimiz gibi Steam, oyunların satıldığı çevrimiçi bir platformdur. Sonuç olarak, bir çok oyuncu oyunlarını bu platform üzerinden satın almaktadır.

Lakin, önceden araştırmaya koyuldukleri bir oyunu satın alan oyuncuların cesareti kırılabilir. Başka bir deyişle, bazı oyuncular paralarını geri almak için maaş çekmeye başlar. Lakin bu süreç uzun olduğu için oyuncular içinde fikir ayrılıkları olabilir. Ek bir neden olarak, eğitilmiş oyundaki hatalar oyuncuyu rahatsız edebilir. Yani, geri dönüşün oyuncuların önüne çıkmasının bir başka nedeni. Sonuçta, böceklerle dolu oyunlar oynamak güzel bir kahkahayı mahvedebilir.

Lakin, oyuncular bir geri ödeme politikası talep edebilir. Lakin süreç çok zaman alsa da bi hayli basittir. Steam’in sunduğu iade sistemi bir takım özellikler içeriyor. Bunlardan biri iade koşullarıyla alakalı. Peki Steam nasıl bir iade olayı istiyor?

Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme

Diyelim ki yarasa ve Steam tüm iade işlemlerini kabul etmiyor. Bunun nedeninin Steam’in dönüş moduna verdiği kuvvetli tepki olduğunu aktarabiliriz. Steam’in geri dönüş tahmini şu;

Oyunun satın alındığı günden bu yana en fazla 2 hafta (14 gün) geçmiş olmalıdır, oyun 2 haftadan fazla kütüphanenizde kaldıysa iade yapamazsınız.
Tekrar oynanacak oyun iki saatten fazla sürmüş olmalıdır. 2 saatten fazla oyun süresi Steam kabul edilmiyor.
Satın aldığınız bir oyunda hile yapmanız yasaklanırsa, Steam geri ödemenizi kabul etmeyecektir. Oyun çıkana kadar sipariş edilen oyuna geri dönme izni veren Steam, oyun çıktıktan sonra 2 saat 2 hafta boyunca siparişi tutuyor. Kısa olaraksı Steam, sipariş verme hususunda aynı konumunu koruyor.

En son oyunu başka bir platformda satın alırsanız Steam’de iade etme seçeneğiniz yok. Misal verilecek olursa Steam üzerinden Epic Games’ten hangi oyunu satın almış olursanız olun, Steam üzerinden iade edemezsiniz.
İade işlemi sırasında bu koşulları sağlayabiliyorsanız, Steam iadenizi masrafları size ait olmak üzere kabul eder. Böylelikle kurtarma işlemini başlatabilirsiniz. Peki bir Steam oyununu nasıl geri yüklersiniz?

Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır

Steam 2 saatten fazla oynanan oyunu iade etme

Steam oyun iade sisteminin de birkaç basit adımı mevcuttur. Eğer dönüş modu ile tanışabilirseniz, Steam oyununu nasıl geri yükleyeceğinizi görelim. İlk önce ana Steam panelini açmalısınız. Açılan “Kütüphane” sekmesinde sahip olduğunuz oyunu göreceksiniz. Ardından geri dönmek istediğiniz oyuna tıklamanız gerekiyor.

Ekranın sağ tarafındaki “Bağlantılar” sekmesine geçin, sonrasında “Destek” seçeneğine gidin.

Steam-Oyun-İade
Destek bölümüne eriştiğinizı düşünerek bir sonraki adıma geçelim. Destek bölümünde oyuna neden geri dönmek istediğinizi soran bir alternatif bulacaksınız ve bu sürede neden ilginizi çekmediğinin nedenlerinden birini seçeceksiniz.

İade nedeninizi seçtikten sonra Steam size bir destek talebi ve iade seçeneği sunacaktır. Geri dönmek ve paranızı geri almak istiyorsanız iade seçeneğine tıklamak isteyeceksiniz.

Steam oyun iade seçeneği
Geri ödeme yöntemini seçtikten sonra Steam cüzdanınızda kayıtlı olan kredi kartındaki iade alternatiflerinden birini seçmek isteyeceksiniz. Ardından “Talep Gönder” seçeneği ile talebinizi iletebilirsiniz.
Bir iade durumuyla karşılaşırsanız, Steam talebinizi inceleyecek ve iadenizi planlayacaktır.

Steam’in iadesi ne kadar sürer?
İade durumunuzu bitirdiktan ve iadenizi ayarladıktan sonra Steam, talebinizi inceliyor. Steam, şartı karşılayacağınızı düşünürse, sizi e-posta ile bilgilendirecektir. Bu e-postada, geri ödeme ile ilgili bilgi verilmektedir.

Steam iade kararı verdiğinde, tercihinize bağlı olarak bir hafta içinde Steam cüzdanınıza yahut kredi kartınıza geri ödeme yapılacaktır. Zamanında ödeme için Steam destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Hediye olarak aldığım bir oyunu nasıl iade edebilirim?
Steam platformunda arkadaşınızdan armağan oyun almış olsanız bile, armağannizi kabul edilmediği sürece iade edebilirsiniz. Eğer armağan kabul edilmişse ve siz iade etmek istiyorsanız, oyunun armağan olarak alıcısı iade sürecini başlatabilir. Aynı regresyon koşullarının bu süreci etkilediğini de eklemeliyiz.

İçerik indirmek için kullanılabilir mi?
Oyun, çıktıktan sonra oyunun yanında DLC paketini yayınlar. Sonuç olarak şirketler oyuna ayak uydurmaya sürdürmekte ve oyun sürekli olarak gelişiyor. Peki kurtarma işlemi nasıl oluyor da DLC paketinde ve bunları geri yükleyebilir miyiz?

Steam oyununun iadesi
Aynı şey DLC paketi için de geçerli. Satın aldığınız DLC paketi 2 saatten daha kısa bir sürede satılırsa iade talebinizi iletebilirsiniz. Kısa olaraksı, tekrar modu DLC içeriği için aynıdır.

Steam cüzdanımdaki paramı geri alabilir miyim? Steam de bu hususta bazı soruları yanıtlıyor. Ayrıca bu durumda Steam cüzdanınıza yatırdığınız parayı geri alabilirsiniz. Bakiyede herhangi bir işlem yapmadıysanız, 14 gün içinde işinizi iptal edebilirsiniz.

Lakin Steam aracılığıyla tespit edilen gerekli kriterlere uymadığınız takdirde iade politikasından yararlanamayacağınızı unutmayın. Steam, oyun dönüşü için müthiş bir uyum sağlar. Steam, senelerdır satışlarda önderliğini sürdürüyor. Bu başarının sebebi ise Steam’in sağladığı kalitedir.

Steam, özellikle geri alma sistemleri söz konusu olduğunda iyi çalışır. Geri dönüş modu karşılandığı sürece Steam aşağı yukarı hiçbir oyuncuyu yapmıyor. Uzun vadeli oyuncu tazminat sistemine rağmen Steam, bu problemi çözmek için daha yüksek bir ödeme yöntemi kullanacak.

Sizler için hazırladığımız Steam oyunu iadesi konusu umarız yararlı olmuştur. Peki, Steam’in değeri ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Sizce Steam iade sürecinde en büyük rahatlığı sunan bir oyun platformu olmayı başardı mı? Sizce Steam hangi alanı geliştirmeli? Düşünceleriniz ve sorularınız için yorum bölümünden bizimle iletişime geçebilirsiniz.