Müşteri Hizmetleri

Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası, müşteri hizmetleri bölümümüzde Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası ile alakalı bilgiler paylaştık. Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası yazımızın detayları..

Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Bu paylaşımımızda Starbucks müşteri hizmetleri telefon numarası ile ilgili bilgi vereceğiz. Makalemizi okuyarak Starbucks müşteri temsilcisi ile ilgili bilgi sahibi olabilir ve istek, şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz.

Starbucks Müşteri Hizmetleri Numarası

Kahve denildiğinde ilk akla gelen isimlerden birisi olmayı başaran Starbucks, 1971 senesinde ilk olarak Seattle’da açılan ilk mağazayla Yiyecek&İçecek sektöründeki macerasıne başladı. Bu serüven, ardından mağazalar zinciri halini aldı ve dünyaya yayıldı. Starbucks’ı kuran isimler Jerry Baldwin, Gordon Bowker ve Zev Siegl’dır. Taze kavrulmuş ve özenle seçilmiş kahve çekirdeklerini üyelerine ilk mağazasında sunmaya başlayan Starbucks’ın hikayesi bir kahve satışıyla değişti. 1981 senesinde Howard Schultz isimli bir adam Seattle’da ki mağazadan içeri girdi ve bir fincan Sumatra satın aldı. Bu fincan, Starbucks’ı değiştiren etken oldu. Şuan ki Yönetim Kurulu Başkanı ve İcra Kurulu Başkanı Howard Schultz, bu kahveyi içtikten bir yıl sonra Starbucks’a katıldı. 1983 senesinde ise Howard Schultz, farklı kahveleri yerlerinde tatmak için İtalya’ya yolculuğa çıktı. İtalya’da Espresso’yu deneyimleyen Schulz, İtalyanların kahveye olan aşklarına hayran kaldı. İtalyanların kahve ve kafe kültürünü, Amerika Birleşik Devletleri pazarına sunmak isteyen Schultz, burada edindiği tecrübelerle Starbucks’ın temelini oluşturdu. Schultz, lezzetli bir kahveden öte insanlara deneyim yaşatmak istiyordu. Bu deneyim, sevdiklerinizle sohbet ederken tadına doyamayacağız bir kahveden ötesiydi.

İnsanların ev ve iş hayatları içinde 3. Durakları olacak, kahve deneyimleyebilecekleri bir kafeydi. Schultz, bu kez daha büyük atılımlar yapmaya karar verdi. Il Giornale’de yeni bir mağaza açmak isteyen Schultz, kısa bir süreliğine Starbucks bünyesinden ayrıldı. 1987 senesinin Ağustos ayında, yerel girişimcilerin yardımları ile birlikte Starbucks’ı satın aldı ve şirkete geri döndü. Seattle, Pike Palace’da meyve ve sebze tezgahlarının yanına dizilmiş kafeler içinde açılan ilk Starbucks’ın isim hikayesi Moby Dick kitabından ilham alınıyor. 1971 senesinde Yazar Gordon Bowker, Tarih Öğretmeni Zev Siegl ve İngilizce Öğretmeni Jerry Baldwin yeni açacakları kafeye koyacakları isim hususunda bir olağanüstülığa imza attılar. Herman Melville aracılığıyla yazılan roman “Moby Dick” kitabında geçen “Pequod” isimli geminin ikinci kaptanı Starbucks’ı isim olarak seçtiler. İlk başta, Pequod isminde karar kılan 3 kafadar ardından fikir değiştirerek Starbucks’da karar kıldı. Starbucks’ın logosunda bulunan sembolün anlamı ise Yunan Mitolojisinde “gemicileri baştan çıkgittikçe artan denizkızı” manasına geliyor.

Günümüzde, yurdumuzda dahil olmak üzere insanlar bir yerlerde kahve içmeye karar verdiklerinde ilk tercihlerinden birisi Starbucks oluyor. Bunun nedeni seneler öncesine dayanan birikim, tecrübe ve kahve hususunda üyelerine sunduğu farklı lezzetler. Çeşitlilik, Starbucks kahveleri için en ayrılmaz parça. Birçok değişik kahve çeşidi, yumuşak ve sert içimleri ile birlikte sunan Starbucks, üyelerine sıradan bir kahveden ziyade damak zevklerine hitap edecek bir deneyim sunuyor. 30 Mart 1971’den bugüne her geçen saniye, hızla ve gelişerek büyüyen Starbucks; dünya üzerinde 65 ülkede 21.000’den fazla mağazasıyla hizmet vermekte. Bir enteresan anekdot ise, Starbucks’ın kahve ve kafe konseptini aldığı ülke olan İtalya’da Starbucks yer almıyor.

Starbucks’ın 444’lü müşteri hizmetleri numarası ve mail adresi bulunmaktadır. Bu iletişim bilgilerinden irtibata geçerek Starbucks’la alakalı istek, öneri ve şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Starbucks Çağrı Merkezi İletişim Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası

Starbucks Müşteri Hizmetleri Telefon Numarası
444 47 49

Starbucks E-mail Adresi
[email protected]

Starbucks Merkez Şubesi
Adres      : Saray Mah. Site Yolu Sok. Anel Plaza No: 5/4 Zemin Kat Ümraniye/İstanbul
Telefon   : 0216 999 72 00

Arama Kelimeleri: Starbucks iletişim bilgileri, Starbucks telefon numarası, Starbucks irtibat tel, Starbucks canlı destek, Starbucks müşteri temsilcisi, Starbucks şikayet hattı, Starbucks tüketici ilişkileri danışma hattı, Starbucks iletişim, Starbucks çağrı merkezi, Starbucks merkez şubesi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu