Başvurular

SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor 2022

SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor 2022, iş başvuruları bölümünde SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor ile ilgili bilgi aktaracağız. SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

SPK 10 kamu personeli alım için sınav düzenliyor

SPK (Sermaye Piyasası Kurulu) aracılığıyla yeni yapılan iş ilanı ile kurul bünyesine 10 kişi Bilişim Uzman Yardımcısı sınavı ile kamu personeli alımı yapılacak. Kurul adı altında istihdam edilecek personeller İstanbul temsilciliğinde çalıştırılacaklar.

Mali yasalara göre suç sayılan bir eylem bundan dolayı hüküm almış olanlar başvuramayacak.

Adayların SPK sınavına başvuru yapabilmeleri için;

ÖSYM aracılığıyla 2019 yahut 2020 senelerinda yapılan Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS), KPSSP1, KPSSP2, KPSSP3 puan türlerinin herhangi birinden 75  ve üzerinde olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan en yüksek puanlı 200 kişi içinde bulunması (Eşit puan almış olmaları sebebiyle 200 üncü sıradaki aday rakamının birden fazla olması halinde bu adayların tümü sınava çağrılacak.),

En az dört yıllık lisans eğitimi veren mühendislik fakültelerinin alakalı bölümlerinden  mezun olması,

sermaya-piyasasi-kurulu.jpg

01 Ocak 2021 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olması,

Sermaye Piyasası Kanunu ve diğer mali yasalara göre suç sayılan bir eylem bundan dolayı aleyhine verilmiş bir hüküm bulunmaması,

Giriş işlemleri bundan dolayı gerçeğe aykırı bilgi ve belgeler vermemesi, beyanda bulunmaması şartları bulunmakta.

Sermaye Piyasaları sınavı Marmara Üniversitesinde yapılacak

Sermaye Piyasaları aracılığıyla tertip edilen sınavın yazılı aşaması 10 Nisan 2021 ve 11 Nisan 2021 tarihlerinde sabah ve öğle saatlerinden sonraları dört ayrı oturum şeklinde yapılacak.

Sınavlar Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü İstanbul adresinde gerçekleştirilecek.

Başvurular 04 Mart’ta başlıyor

Şartları sağlayan  SPK personel adaylarının 04 Mart 2021 ile 18 Mart 2021 tarihleri içinde kurumun resmi internet adresi olan spk.gov.tr adresinden Başvuru Formuna ulaşarak doldurması ve çıktısının alınarak öğrenim belgesi fotokopisi ile ile birlikte 22 Mart 2021 tarihi mesai bitimine kadar elden yahut posta yolu ile kurulun Ankara merkez adresine gönderilmesi gerekmekte.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu