Başvurular

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları, başvurular bölümümüzde Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları

Sosyal Market Ve Aşevi yardımları toplumun dezavantajlı olarak adlandırılan kesimlerine yönelik Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca Yürütülen çalışmalardır. Bu yardımlar, bir proje çalışması olup bütün SYDV Vakıflarında bulunmadığını dipnot olarak ekleyerek haberimizin içeriğine geçelim. Şimdi vakit kaybetmeden sosyal market ve aşevi yardımları konumuza bakalım.

Sosyal Market Ve Aşevi Yardımları Hakkında Açıklamalar

Sosyal Market Projesi

sosyal market ve aşevi yardımları

Sosyal Market projesi toplumun dezavantajlı ve maddi imkansızlar içinde olan ailelere yönelik olarak Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma vakıflarınca yürütülen bir market projesidir. Bu marketler bazı Vakıflarda Giyim yardımı üzerine olurken bazı vakıflarda gıda yardımı üzerine proje geliştiriliyor. İhtiyaç sahibi aileler vakıflarca tespit edilerek yada vatandaşın başvurusu üzerine görevli ekipler vatandaşın hane ziyaretini yaptıktan sonra bir araya getirdikları raporu SYDV Mütevelli Heyetine sağlamaktadır. Eğer Vakıf Mütevelli Heyeti olumlu değerlendirirse, vatandaş durumdan haberdar ediliyor. Daha sonra markete getirilen aile bireylerine alışveriş olanağı sunuyor. Bu kişi başı 150 TL yada 200 TL ye kadar olabiliyor. Vatandaş adeta elinde alışveriş çeki var gibi marketten gereksinimi olan şeyleri alabiliyor.

Sosyal market ve aşevi yardımları yararlanmak isteyen ihtiyaç sahibi aileler bunu araştırmalı. Bağlı oldukları SYD Vakıflarından böyle bir projeleri olup olmadığını öğrendikten sonra başvuru yapabilirler. Sosyal Market Projesinin başarıyla yürütüldüğü illerden bir diğeride Batman Merkez SYDV vakfıdır.

Aşevi Projesi

Batman/MERKEZ SYDV Aşevi Projesi

Aşevi projesi de yine Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarınca yürütülen bir Sosyal yardım projesidir. Vakıf Mütevelli Heyetinin tespit ettiği sayı kadar aileye her gün bir defa yemek sevkiyatı yapılmaktadır. Aşevi yardımı maddi imkansızlıklar içinde olan ailelerden fazla ,yemek yapamayacak durumda olan yaşlı, engelli yahut hasta bireylere yönelik olarak yürütülmektedir.

Vakıflar bu projeleri belli bir kapsam içinde tutmaktadır. Bu sayı şehrinizde ki yada ilçenizde ki ihtiyaç sahibi vatandaşların sayısına göre değişmektedir. Dolayısıyla aşevi yardımının ulaştırılacağı kişi sayısı değişir. Bazı zaman 1.000 aile iken bazı vakıflarda ihtiyaç halinde daha fazla yada daha az olabilir. Bu aşevlerinde bunun bunun yanında bir adet gıda mühendisi vakıf aracılığıyla istihdam edilmektedir. Aşevi başvurusu bağlı olduğunuz Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakıflarına yapılmaktadır. 

Aşevi başvuru formuna SYD vakıflarından varabilirsiniz. Sosyal Market ve aşevi yardımlarının her vakıfta uygulanmadığını hatırlatmak istedik. Batman SYDV yine bu projeyi başarıyla yürüten vakıflardan birini Görmek için tıklayın. 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu