Başvurular

Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu personel alımı(Başvuru 4 Haziran) 2022

Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu işçi alımı(Başvuru 4 Haziran) 2022, iş başvuruları bölümünde Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu işçi alımı(Başvuru 4 Haziran) ile ilgili bilgi aktaracağız. Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu işçi alımı(Başvuru 4 Haziran) ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sosyal Güvenlik Kurumu 50 Kamu işçi alımı(Başvuru 4 Haziran)

Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla yayına giren en son kamu personeli alımı ilanı ile kurum bünyesine 50 kişi alımı yapılacağı açıklamalmuştu. İlanın yayımından sonra anlık olarak sitemizde yayına giren bu haber için haberi olmaya, başvuru yapmayı unutan kamu personel adayları için tekrar hatırlatıyoruz.

SGK Personel Alımı Genel Bilgiler

Sosyal Güvenlik Kurumu bu alımında 50 personeli kurumun taşra teşkilatında çalıştırmak maksadıyla alıyor. Alınacak personeller Genel İdare Hizmetleri kadrosuyla açıktan 50 kişi Sosyal Güvenlik Denetmeni olarak kariyer olarak çalışacak.

Alım için kurum aracılığıyla yazılı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı sınav uygulaması yapacak. Başvuru yapacak kamuda kariyer işçi alımı adaylarının 2019 ve 2020 senesinde tertip edilen kamu personeli seçme sınavları puanı esas alınacak.

Sosyal Güvenlik Kariyer Kamu Personel Alımında Başvuru Şartları

Sosyal güvenlik kariyer personel adaylarının yazılı sınava katılabilmeleri için memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Yeni mesleği olan sosyal güvenlik denetmenliği görevini sürekli olarak yapmasına engel olacak bir manisinin olmaması,

Mesleğe giriş sınavı yazılı kısmının yapılacağı yılın Ocak ayı itibariyle adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Adayların lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık bölümlerinden mezun olması,

KPSS P40, P42 ve P43 puanlarının minimum 70 olması şartlarını taşıyan bütün adaylar Türkiye genelinden başvuru yapabilecekler.

Sosyal Güvenlik Kurumu Kamu Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Sosyal Güvenlik Kurumu yukarıda dile getirdiğimiz şartları taşıyan ve adayların başvurularını 04 Haziran 2021 tarihi sonuna kadar Türkiye gov tr üzerinden online olarak yapmaları gerekmektedir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu