İnternet

Sony Xperia Xa (Ultra) Ekran Görüntüsü Alma – Nasıl Alınır?

Sony Xperia Xa (Ultra) Ekran Görüntüsü Alma – Nasıl Alınır?, faydalı bilgiler bölümümüzde Sony Xperia Xa (Ultra) Ekran Görüntüsü Alma – Nasıl Alınır? ile alakalı detayları verelim istedik.. Sony Xperia Xa (Ultra) Ekran Görüntüsü Alma – Nasıl Alınır? arayışınızın yanıtları makalemizde.. 

Sony Xperia Xa (Ultra) Ekran Görüntüsü Alma – Nasıl Alınır?

Akıllı telefonların gelişimi ile ekran görüntüsü almak için ekstradan uygulama kullanmanıza gerek yok. Geçen günlerde örnek verecek olursak İphone getirdiği güncelleme ile, telefonun arkasına iki defa tıklattığımızda ekran görüntüsü almamıza olanak sağlar duruma geldi. Sony Xperia Xa Ekran Görüntüsü Alma İşlemi, Akıllı telefonlarda çokça kullanılan ve aşağı yukarı herkesin gün içinde faydalandığı özelliklerden biridir.

Ekran görüntüsü alma özelliği ile telefon ekranında bulunan herhangi bir görüntünün fotoğrafını almak olabilecek. Örnek verecek olursak film izlerken bir manzara çok hoşunuza gittiyse videoyu durdurarak o görüntünün ekran resmini alabilirsiniz.

Belirttiğimiz gibi Sony Xperia Xa telefonnundan ekran görüntüsü alma özelliği nasıl kullanılır bilmeyenler aşağıdaki adımları izleyebilirler.

Sony Xperia Xa Ekran Görüntüsü Nasıl Alınır ?

  1. Öncelikle ekran görüntüsü almak istediğiniz yere girin.
  2. Sonra ise ses kısıma tuşu ile birlikte kilit tuşuna aynı anda basın ve hemen hemen 2-3 saniye kadar basılı tutmalısınız.
  3. Tuşlama işlemini doğru yapmanız halinde ekranda açılı olan görüntünün ekran resmini alabilirsiniz.

Whatsapp, instagram veya benzeri uygulamalardan da bu yöntem aracılığıyla ekran görüntüsü alabilirsiniz. Misal verilecek olursa Whatsapp’tan gönderilen bir mesajın ekran görüntüsünü almak bu yöntem ile olabilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu