Sağlık

Sol ve Sağ Ayak Baş Parmağı Uyuşması, Ağrıması Neden Olur?

Sol ve Sağ Ayak Baş Parmağı Uyuşması, Ağrıması Neden Olur?, sağlık bölümümüzde Sol ve Sağ Ayak Baş Parmağı Uyuşması, Ağrıması Neden Olur? ile alakalı bilgi aktaracağız.. Sol ve Sağ Ayak Baş Parmağı Uyuşması, Ağrıması Neden Olur? ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Sol ve Sağ Ayak Baş Parmağı Uyuşması, Ağrıması Neden Olur?

Sol yahut sağ ayak baş parmağı uyuşması bir çok nedenten olabilir. Bu durum arada bir ağrı, hissizlik yahut yanma şeklinde olabilmektedir. Tüm bu problemler insanlar için uzun bir süre devam ederse can sıkıcı bir duruma gelebiliyor. Saydığımız bu etkenlerin onlarca farklı nedeni olabilir ve doktor görüşü alınması halinde kesin teşhis konulabilir.

Ayak başparmağı uyuşmasının nedenleri;

Şeklindedir ve bu listede olmayan bir çok nedenten kaynaklı ayak parmaklarında uyuşma meydana gelebilir.

Uyuşma ve ağrı nedenleri benzerlik gösterir. Bu ağrıların nedenleri;

Sadece bu kadarla sınırlı değildir; ama biz en önemli nedenlerini sizlerle paylaşmak istedik.

Askerde baş parmağın uyuşması genelde tek bir nedene bağlıdır. Askeriyede verilen botlar tam ayağı oturmadığı takdirde baş parmağa baskı uygular ve bu da parmağın uyuşmasına yahut ağrımasına neden olmaktadır. Bu tür bir durum ile karşılaşan askerlerimizin postallarını değiştirmesi ile birlikte bu sorunda doğal bir biçimde çözülecektir.

Ayak baş parmağında uyuşma sorunu yaşayan bireylerin hangi bölüme gidilmesi gerektiği ile ilgili bilgisi olmayabilir. Sadece ayak baş parmaklarında uyuşma sorununda değil, vücutta ki diğer uzuvların uyuşmalarında da

 nöroloji bölümüne gidilmelidir. Nörolog bir uzman aracılığıyla fakat gerekli testler yapılır ve teşhis konulur. Aynı biçimde nasıl geçer ve nasıl tedavi edileceği gibi konular ile ilgili da hekim en doğru tespiti yapacaktır.

Baş parmak ve diğer parmakların karıncalanması ve uyuşması durumlarında bir nöroloji uzmanına gidilmesi en doğru hareket olacaktır. Ayak baş parmağı uyuşması nasıl geçer evde? Diyenler aşağıdaki metotları deneyebilirler.

Sol yahut sağ ayak parmakları egzersizleri ile var olan ağrıyı, karıncalanmayı ve uyuşukluğu azaltabilirsiniz. Bunun için;

Ayak baş parmak uyuştu ise, bireyler bunu pekte sorun etmezler; ama bu durum tekrarlanır ise ve uzun sürerse ciddiye alırlar. Ayak baş parmağı uyuşması neden olmaktadır cevabını yazımızın başında dile getirdiğimiz gibi net bir biçimde doktorlar dışında kimse veremez. Buna bağlı olarak uyuşmalar yahut hissizlikler bir hastalığın belirtisi olabileceği gibi, anlık olarak gerçekleşen ufak bir sağlık problemi de olabilmektedir.

Ayak baş parmağı uyuşması geçmiyor ise nörolog bir doktordan randevu alınmalı ve gerekli tetkikler yaptırılmalıdır. Bu tür karıncalanmalar ve uyuşmalar çok sık olmadığı sürece büyük bir problem olarak görülmemelidir. Lakin bu ağrılar, karıncalanmalar ve uyuşmalar sürekli olarak tekrarlanır ise nasıl geçer yahut ne iyi gelir incelemeleri yapmadan doktora gidilmelidir.

Kaynak: MedialNewsToday

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu