Sağlık

Sirtfood Diyeti Adele Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet)

Sirtfood Diyeti Adele Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet), sağlık bölümümüzde Sirtfood Diyeti Adele Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet) ile alakalı bilgi aktaracağız.. Sirtfood Diyeti Adele Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet) ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Sirtfood Diyeti Adele Diyeti (1 Haftada 5 Kilo Verdiren Diyet)

İnsanların özellikle de kadınların en dikkat ettiği konulardan bir diğeride fazla kilolardır. Fazla kilolar görüntü yönünden bireyleri rahatsız edebileceği gibi sağlık yönünden da insanlarda olumsuz etkiler bıraktığı için kurtulmak istenen fazlalıklardır. Lakin kurtulmak istenen bu kilolar ne yazık ki o kadar da kolay gitmemektedir. Lakin umudunuzu yitirmeyin sirtfood diyeti yardımınıza yetişecek.

Verilmesi gereken kilonun çokluğuna göre zorluklar yaşatabiliyor. Ve de arada bir insanlar kendilerine hakim olamadıkları için, hemen sonuç görmek isteyip de göremediklerinden hızlı pes edebiliyor.

Ama bilim insanları, diyetisyenler ve doktorlar bireylerin hem daha iyi görünmesine yardımcı olmak hem de sağlık yönünden tam olmaları için bir çok diyet alternatifi, beslenme düzeni oluşturmaktadır. İnsanlar da kendi vücutlarına iyi gelen, işe yarayan, fazla kilolardan bi hayli hızlıca kurtulmayı sağlayan doğru beslenme yöntemini kullanabilir.

Bu diyetlerden bir tanesi de ünlü şarkıcı Adele’in ünlü kilolarını vermesini sağlayan, 22 kilodan bi hayli hızlıca kurtularak fit görünümü elde etmesini destekleyen Sirtfood diyeti olmuştur.

Sirtfood diğer adıyla Sirtuin diyeti şu aralar çok fazla adından söz ettiriyor.

Sirtfood diyeti İngiltere’de çok ünlü iki diyetisyenin oluşturmuş olduğu bir diyettir. Adını ise Sirtuin adlı proteinden almaktadır. Diyetin içeriği sirtuin proteinini harekete geçiriyor ve vücuttaki zayıflama noktalarını harekete geçiriyor. Japonların beslenme alışkanlığından ilham alınarak oluşturulan bu diyette odak nokta yalnızca zayıflamak değil metabolizmayı hızlandırmak ve yaşam zamanını uzatmaktır. Böylelikle kişi yaşamına fit ve daha sağlıklı biçimde devam edebilmektedir.

Elbette her diyette olduğu gibi içinde kalori kısıtlaması yer alıyor. Hem diyetin içeriği hem de bir araya gelen kalori açığı ile 1 haftada 5 kilo verdiren diyet olarak da bilinmekte.

Her spesifik diyetin kendine özgü gıdaları mevcuttur. Sirtfood diyetinin de metabolizmayı hız kazandıran, kilo verdiren sağlıklı birkaç yiyecek ve içeceği yer alıyor.

Bu gıdaların yardımı ile diyet menüsü oluşturuluyor ve birinin sağlıklı biçimde kilo vermesi destekleniyor.

Her diyeti uygulamadan önce bireylerin sorduğu sorulardan bir diğeride diyetin sağlıklı olup olmadığıdır. Güvenilir midir, gönül rahatlığıyla yapabilir miyim gibi soruları sormak normaldir. Lakin diyetin içeriği genelde temizdir.

İnsan vücudunun ihtiyaç duymuş olduğu gıdaları barındırır, antioksidan etkisi aracılığıyla de vücudu temizler. Ama her birinin beslenme düzeni kendine özgü olmalıdır, kendi vücudunun gereksinimlerini karşılamalıdır. Bu nedenle diyeti uygulamadan önce tabi ki bir uzmana danışmakta yarar mevcuttur.

Bilhassa de kronik rahatsızlığı olan bireylerin bu diyeti uygulamada doktoruna danışması gerekir. Diyabet, tansiyon ve kalp hastalarının kendilerine özgü beslenme düzeni bulunacağı için bu tarz diyetlere daha hassas yaklaşmaları gerekir.

Sirtfood diyeti verilecek kilo miktarına göre değişmekle birlikte 21 günlük periyotta 2 faz şeklinde uygulanır. Eğer kişi daha fazla kilo vermek istiyorsa 21 günlük periyotları kendi ihtiyacına göre arttırabilir. Bu fazlarda sirtuin mekanizmasına uygun olan gıdaları ve içecekleri tüketmek bi hayli mühimdir.

Sirtfood diyetinin 1. fazı diyetin ilk 7 gününü kapsamaktadır. İlk 7 gün birinin hem vücudunu hem de zihnini hazırlaması için de önemli bir süredir. Vücut kendini yeni beslenme düzenine adapte etmeye çalışır. 1. fazda çok bir hayli önemli kalori kısıtlaması bulunur.

Hızlı biçimde başta ödem olmak üzere kilo kaybetmek hedeflenir. İlk üç gün yalnızca 1 ana öğünle beslenilir ve 3 kez sirtuin diyete uygun olan yeşil içecek tüketilir. Yeşil içeceğin içinde maydanoz, kereviz sapı, yeşil çay yer alabilir. Toplam kalori 1000’i geçmemelidir.

Sonraki 4 günde ise 2 ana öğün ve 2 kez sirtuin içeceği tavsiye edilir. Toplam kalori 1500’ü aşmamalıdır. Ve sonrasında 2. faza geçilmelidir.

2. faz 14 gün sürer. Bu fazda alınan kalorinin miktarından çok ne yenildiği ve ne içildiği mühimdir. 3 ana öğün tüketilmeli ve 1 öğün de sirtuin içeceği tüketilmelidir. Elbette ana yemeklerde tüketilen gıdaların sirtuin besin skalasına uygun olması gerekir. Önerilen besinlerden başka besin tüketilmemelidir.

Sirtfood diyetini yapmayı planlayan bireyler için örnek diyet listeleri bulunmaktadır. Kişi 21 günlük ilk periyodu bitirdikten sonra da diyete aynı biçimde devam edebilir.

Ara yemeklerde de özel sirtuin içecekleri tüketilebilir, bitter çikolata yahut kahve tercih edilebilir. Böylelikle hem kalori açığı yaratılmış olur hem de kişi kendini tok hisseder.

Sirtfood, Adele diyeti olarak da anılan diyet içinde yeşil içecekler önemli yer kaplar. Maydanoz suyu, kereviz sapı suyu, yeşil çay ile yapılan sular tüketilebilir. Bu içeceklerden sıkılan bireyler için de daha lezzetli ve farklı smoothie tarifleri yer alıyor.

200 ml badem sütü, yarım çay kaşığı toz zerdeçal, bir avuç lahana sapı, 10 adet çilek, 20 gram bitter çikolata, 100 gram yoğurt, 3 adet ceviz blenderdan geçilerek smoothie yapılabilir. Hem çok lezzetlidir hem de Sirtfood diyetine uygun bir içecektir.

Bu içecekler dışında sürekli olarak yeşil çay ve kahve tüketilmesi de tavsiye edilir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu