Başvurular

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu?

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu?

Sinovac Aşı Kullanımı Durduruldu mu?

Sinovac aşı kullanımı durduruldu mu? Sağlık Bakanlığı Sinovac aşılarının B18880035A serisinin kullanımı durduruldu. Sinovac’ın aşısının 29 Haziran’dan beridir kullanılan serisinin kullanımını durdurdu.  (TTB)  Türk Tabipler Birliği Genel Sekteri Prof. Dr. Vedat Bulut  konuy doğruladı, gerekçesini öğrenemediklerini açıkladı. B18880035A serisi aşılarının kullanımı dün Sağlık Bakanlığı’nın talimatıyla durdurulduğunu açıkladılar. Sağlık Bakanlığı aşının durdurulma gerekçesini halen bildirmedi.

Nedenini Kimse Bilmiyor

Sinovac etkili mi? Yapılan açıklama göre Sinovac’ın korona virüsü önleme oranı yüzde 65,9 olarak altı çizildi. Sonuçlar saygın bir tıp dergisi olan The New England Journal of Medicine’de yayımlandı. Sinovac’ın hastaneye yatışı önlemede yüzde 87,5, yoğun bakıma yatışı önlemede yüzde 90,3 ve ölümleri önlemede ise yüzde 86,3 etkili olduğu belirtildi. Nedeni halen tam bilinmemekle birlikte olabileceken bir sorun meydana geldiği için kullanımını askıya aldılar. Bu aşıları tekrardan kontrole aldılar. Kontrole alınma gerekçesini, sonrasında aşıların geri çekilip çekilmeyeceğini yahut tekrar kullanımına devam edilip edilmeyeceğini bilgiside halen bilinmemekte. Herkes bu soruların cevabını düşünüyor. Sinovac aşısını olanlar bi daha mı aşı olacak? Sinovac’ın kullanımı niye durdu?

Konuyla alakalı soru ve görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı Facebook ve instagram hesaplarımızdan takip ederek güncel bir şekilde paylaşımı yaptığımız personel, memur, işçi alımlarını takip edebilirsiniz ve bunun bunun yanında kamu ve özel sektördeki firmalara nasıl iş başvurusunda bulunulacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu