Başvurular

Sigortacılık ve Emeklilik Kurumu 15 Memur ve Kamu Personeli Alımı 2022

Sigortacılık ve Emeklilik Kurumu 15 Memur ve Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Sigortacılık ve Emeklilik Kurumu 15 Memur ve Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Sigortacılık ve Emeklilik Kurumu 15 Memur ve Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sigortacılık ve Emeklilik Kurumu 15 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu 15 memur alımı ve kamu personeli alımı açıklamasu paylaşımı yaptı. İlana göre alım sınav usulü ile yapılacak. Sınava 300 kişi davet edilecektir. Şartları tutan adaylar içinden sıraya koyma usulü yaşanacaktir.

Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sınav başvuruları 15 Kasım 2021 Pazartesi günü saat 09.00’da başlayıp, 30 Kasım 2021 Salı günü saat 17.00’de sona erecektir. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinde (https://www.seddk.gov.tr/) bulunan link üzerinden yapılacaktır.

Başvurular; Sınav Başvuru Formunun (T.C. Kimlik numarası beyanlı) elektronik ortamda doldurulması, Sınav Başvuru Formunda gösterilen alakalı bölümlere, son üç ay içinde çekilmiş renkli vesikalık fotoğraf, KPSS Sonuç Belgesi barkodlu internet çıktısı, Dil Sınavı Sonuç Belgesi yahut barkodlu internet çıktısının yüklenmesi suretiyle tamamlanacaktır.

Başvuru Genel Şartları

En az dört yıllık lisans eğitimi veren; hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile ekonometri, aktüerya bilimleri, bankacılık, sigortacılık, bankacılık ve sigortacılık, finans, matematik, istatistik, endüstri mühendisliği, işletme mühendisliği bölümlerinden yahut bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören yurt içindeki yahut yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda gösterilen öğrenim dallarından mezun olmak.

1.01.2021 tarihi saygınlığıyla 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmak. (01.01.1986 tarihinde yahut bu tarihten sonra doğmuş olmak.)

ÖSYM aracılığıyla 2020 ve 2021 senelerinda yapılan Kamu Personel Seçme Sınavının KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan türlerinin herhangi birinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak.

ÖSYM aracılığıyla 2020 ve 2021 senelerinda yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce, Almanca, Fransızca dillerinin herhangi birinden minimum (C) düzeyinde puan almış olmak yahut buna denkliği ÖSYM aracılığıyla kabul gören ve ülkeler arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak.

Aranılan şartları taşıyan adaylardan KPSSP1, KPSSP2, KPSSP18, KPSSP28, KPSSP47, KPSSP48 puan çeşitlerinden, en yüksek puanı alan adaydan başlanarak yapılan sıralama neticesinde, atama yapılacak kadro rakamının 20 (yirmi) katı aday arasına (300 kişi) girmiş olmak. Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar da giriş sınavına katılmaya hak kazanır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu