Gündem

Sibil Çetinkaya Kimdir?

Sibil Çetinkaya Kimdir?, güncel bilgiler bölümümüzde Sibil Çetinkaya Kimdir? başlığı altında detaylı bilgiler vermek istedik. Sibil Çetinkaya Kimdir? haberimizin detayları..

Sibil Çetinkaya Kimdir?

Son zamanların en ünlü sosyal platform fenomenleri içinde bulunan Sibil Çetinkaya takipçileri aracılığıyla merak ediliyor. Sibil Çetinkaya kimdir sorusu son zamanların en fazla sorulan sorularından birisi haline gelmiş durumda.

Sibil Çetinkaya Nerelidir, Kimdir?

Sibil Çetinkaya yaşamı son haftalarda en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Sibil Çetinkaya 10 Mayıs 1994 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Üç çocuklu bir ailenin ortanca çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. İkiz olarak doğduğu için kardeşi de kendisine fiziksel olarak bi hayli çok benzemektedir. Çetinkaya üniversite mezunu olup lisans eğitimini İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde bulunan Medya ve İletişim bölümünde tamamlamıştır. Meslek bilgisini dijital alana taşımış olan Çetinkaya kısa zaman zarfında Instagram’da ünlü birisi halini aldı ve takipçi sayısı bi hayli hızlı bir biçimde arttı. Çetinkaya’nın en büyük hayali oyuncu olmak olduğundan kısa bir sürede farklı yapımlardan kendisine teklifler geldi.

İlkokul senelerında drama eğitimi alarak oyunculuğa adım atmıştır. Üniversite senelerında da çeşitli kulüpler ve organizasyonlar ile oyunculuk üzerine eğitimini sürdüren Çetinkaveyaha sonra üniversite değişim programı ile Londra’ya gitmiş ve burada LAMDA Akademisi’nde oyunculuk üzerine eğitim almıştır. BAFTA’da da bir tiyatro oyununda rol almış ve ardından Türkiye’ye dönünce TV8’de yapım ekibinde ve kamera arkasında çalışmaya başlamıştır.

Sibil Çetinkaya programları da bulunmaktadır. 10 Dakika ve Şehirde Sanat gibi farklı programların sunuculuğunu üstlenmiştir. Üniversite eğitimi tamamen bittikten sonra ise Youtube ve Instagram kanalı açarak kendi adını geniş kesimlere açıkladı.

Sibil Çetinkaya Ne Yapıyor?

Sibil Çetinkaya kanalları vasıtasıyla keyifli içerik üretmektedir. Temelde kendi yaşamından kesitler içeren tatil videoları, gezi rehberi, lokanta tavsiyeleri, makyaj teknikleri gibi sosyal platformda ünlü olan isimler gibi benzer içerikler paylaşmaktadır. Geniş bir takipçi kitlesine ulaşmış olan Çetinkaya bir taraftan çeşitli dizi ve filmlerde oynamak için girişimlerini sürdürmektedir. Özellikle yakın zamanda Blu TV’de yemek ve gezi programı için kamera karşısına geçmiş ve seyircilere keyifli bir biçimde yemek ve gezi tanıtımında bulunmuştur. Sibil Çetinkaya boyu 1,73 cm olup 58 kilodadır. Youtube ve Instagram kanalları üzerinden kendisine ulaşmak ve takip etmek olabilecekdür.

Paylaş

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu