Başvurular

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?, kamu ve özel başvuru bölümümüzde Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır? nasıl yapılır bilgi verelim istedik. Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır? ile alakalı bilgiler yazımızın içinde.. 

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır?

Shutterstocktan Nasıl Para Kazanılır? Shutterstock Ne Kadar Para Kazandırıyor? Shutterstock’tan para kazanma

Shutterstock’tan para kazanma olanağı bulunmaktadır. Para kazanmak için yapmanız gereken şey kaliteli ve satılacak görseller oluşturup portföyünüzü geniş tutmaktır. Eğer sizde görsel içerik üretiyorsanız bu platforma içeriklerinizi yükleyebilir ve Shutterstock pasif gelir isimli sistemle yapacağınız yüklemeler neticesinde bi hayli karlı yüksek kazanç elde etmeniz olabilecekdür. shutterstock ile para kazanmak adlı yazımızın özelliklerinde bulacaksınızdır. Peki  shutterstock nedir?  ‘Shutterstock ne kadar para kazandırıyor’, ‘Shutterstock nasıl kullanılır’, ‘Shutterstock’a nasıl fotoğraf yüklenir ve nasıl üye olunur’  tüm merak ettikleriniz. Vektör, illüstrasyon, fotoğraf ve müzik içerikleri barındıran,  en başarılı stok sitelerinden Shutterstock’a dair bilinmesi gerekenler;

Shutterstock Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Shutterstock, Shutterstock para kazandırır mı?
What is Shutterstock photography?

Genel olarak özetleyecek olursak; Shutterstock, arşivinde 350 milyondan çok daha yüksek görsel içeriğin olduğu stok fotoğraf, video, ve vektör platformudur. Bu platformun asıl amacı; amatör yada profesyonel görsel içerik üreticileriyle müşterilerini  bir araya getirmek, bir diğeri olanyse içerik üretenlerin ürettikleri görsel içeriklerden kazanç elde etmelerini sağlamaktır. Shutterstock benzeri farklı stok görsel platformlarıda var fakat Shutterstock, bu siteler içinde  en popüler olan bir sitedir. Görsel içerik üreticileri bilirler ki Shutterstock’ta paylaşılan içerikler üzerinden para kazanmak tabi ki olabilecekdür. Bu para kazanma süresi satış yapılan içerik fiyat aralıklarının ufak miktarlar olmasınan dolayı pasif olarak adlandırılır. En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Shutterstock Güvenilir mi?
Is Shutterstock free and safe?

Stok siteleri içinde Shutterstock, görsel arayışında olanların yada görsel imajları satanların çok fazla kullandığı ve kendini ispatlamış, uzun yıllardır piyasada var olan ve kesinlikle güvenilir sitelerin başında yer alır. Shutterstock ekşi sözlükde ve başka forumlarda kullanan bireylerin tecrübelerini bulabilmeniz olabilecekdür.

Shutterstock Ücretsiz Deneme, Shutterstocka nasıl fotoğraf yüklenir?

3 kolay adımda ücretsiz deneme:
-10 görsel/ay planını ücretsiz deneyin.
-Bir ay içinde iptal ederseniz hiçbir şey ödemezsiniz.
-Ödeme sırasında PICK10FREE kodunu kullanın. 1 aylık ücretsiz denemenizi istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Shutterstock’a Nasıl Üye Olunur? Shutterstock Üyelik Ücretli mi?
Is Shutterstock really free?

Mikrostok platformu ve dünya devi Shutterstock’ta  kazanç elde edebilmek için her gün binlerce insan bu platforma üye olarak, site üzerinden gelir kazanç sağlıyor. Üye olmak için ücret ödenmemektedir. Shutterstock’a nasıl üye olunur? Shutterstock’da içeriklerinizi pazarlayabilmek için “Contributor (Katılımcı)” hesabı oluşturmalısınız. Bunun yanında shutterstock üyelik işlemini yapmanız gerekir. Shutterstock iki farklı gruba hizmet etmektedir. 1-İçeriklerini satmak isteyen içerik üreticileri 2-İçerik satın alan bireyler. Her iki kullanıcı grubuna yönelik farklı kullanıcı paneli sunan platformdaki Contributor (Katılımcı) panelinenden
– E-posta adresinizi ve kullanıcı adınızı belirlemelisiniz.
– Mail adresinize gelen linke ile adres bilgilerin eksiksiz doldurmalısınız. Bu adım bi hayli mühimdir, sebebi ödemeler hususunda yaşanması olabilecek sorunlara bulaşmamaktır.
– Tüm bilgiler girildikten sonraysa içerik oluşturmak için engel kalmamış olur.  Özetle sıralayacak olursak; Shutterstock içerik üreticisi hesabı açın. Adres detaylarınızi girin. Portföyünüzü ve hesabınızı kişiselleştirin. İçerik yükleyin. İçeriğin incelenip onaylanmasını bilave edin. Para kazanmaya başlayın. Para kazanma sürecini daha bi hayli hızlı hale getirmek ve içeriklerinizin shutterstock katılımcı ve kullanıcıları aracılığıyla fark edilmesini kolaylaştırmak için Instagram vs gibi farklı sosyal platformlardan tanıtımınızı yapmanız faydalı olacaktır. Artık sırasıyla shutterstock video yükleme, shutterstock foto yükleme, shutterstock satış yapmak için bütün adımları tamamamış oluyorsunuz.

Shutterstock satıcı hesabı, Shutterstock’tan Ödeme Nasıl Alınır?

Kazanılan geliri Shutterstock’tan alabilmek için para çekme taleb etmeniz gerekmemektedir. Shutterstock ay sonu göndermesi gereken ücretin tamamını gönderir.PayPal, Payoneer, Skrill ve Posta Çeki. Posta çeki yoluyla ödeme almak için en düşük miktar 500 $ ‘dır.

Shutterstock Ne Kadar Para Kazandırıyor? Stok fotoğraftan nasıl para kazanılır?
Can you make money on Shutterstock?

Shutterstock’tan alınan ve kullanılan her görsel için platform para kazanıyor. Platform da içerik üreticilerine belirli bir miktarda telif ödüyor. Ücretli abonelik sistemine geçerek kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz.

Shutterstock ücret oranı herkese göre değişiyor, shutterstock fiyat ücretler hemen hemen olarak satılan içeriğin %15 ile %40’ı içinde değişiyor. İçerik sayısı arttıkça, ödenen telif miktarı da artıyor. Yükleyeceğiniz içerik sayısı çok yüksek ise FTP kullanmanız en sağlıklı metottur. İçerik yüklemek görseli yüklemekle bitmiş sayılmıyor, bilgilerin eksiksiz doldurulması bi hayli önemli bir konudur. Milyonlarca görsel içinden sizin görselinizin öne çıkmasını için görselinizin meta bölümünde kullanacağınız sözcükler mühimdir. Adı, kategorisi ve anahtar sözcükleri size ulaşımini salayabilmek bu sektörden para kazanmanın en önemli unsurlarındandır. Görsel türü, kullanım, açıklama, kategori, değerlendirici için notlar, izinler ve anahtar sözcükler eksiksiz doldurulması gereken alanlardır.

Shutterstock vergi

Shutterstock’un her hangi bir satın alımla alakalı vergi alıp almaması, ödeme yönteminizin kayıtlı olduğu ülkeye ve hesabınızda bulunan adrese göre belirlenir.

Shutterstock’ta en fazla kazandıran fotoğraflar hangileridir?

Arama motorlarından indirilen fotoğraflar goğrudan reddedilecektir. Olmayan içerikleri eklemek sizi ayrıştıracaktır.  Tüm içeriğinizi yükleyin. Düzenli olarak içerik yükleyin. Dünyanın başka  bir yerinde içeriklerinizin kullanabileceğini hatırlayın. Kazanç az gibi görünebilir ama Shutterstock kazancı uzun soluklu zamanda pasif geliriniz olmaya devam eder.

En Çok Kazandıran Youtube İçerikleri

Neobux nedir? Neobux Reklam İzleme ile Nasıl Para Kazanılır?

WhatsApp Web nasıl kullanılır?

İş Bulma Şansınızı Nasıl Artırırsınız?

Özel Üniversite Fiyatları Ne Kadar?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu