Başvurular

SGK KPSS ile Güncel 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı 2022

SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

SGK KPSS ile 2022 Yılı 25 Kamu Personel Alımı

SGK olarak da anılan Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla bir önceki günlerde yayına giren son kamu işçi alımı iş ilanı ile kurum adı altında istihdam edilecek 25 kariyer kadrolu devlet işçi alımı alınacağı açıklamalmuştu.

Sosyal Güvenlik Kurumu gibi ülkemizin en büyük kamu kuruluşlarının en başında gelen bu kamu kurumu adı altında Müfettiş Yardımcısı olarak güzel bir kariyer düşünen KPSS puanı ve diğer şartları üzerinde barındıran kamu personel adaylarının başvuru tarihini kaçırmaması gerekiyor.

SGK Personel Alımı Şartları

SGK personel alım şartları olarak ilk kez 2020 yılı ve 2021 senelerinda tertip edilen KPSS P22 ve P48 puan türlerinin herhangi birinden 80 puan ve üzerinde bir başarıya sahip olan adaylar içinden Müfettiş Yardımcısı ünvanı için 19 Şubat 2022 tarihinde yazılı sınav düzenleyecek.

Başvuru yapmak isteyen memur adaylarının sınavın yapılacağı 2022 senesinin Ocak ayı ilk günü itibariyle 36 yaşından gün almamış olması,

Lisans Hukuk, Siyasal Bilgiler, İktisat, İşletme, İktisadi ve idari Bilimler, Tıp Diş Hekimliği, Eczacılık, Sosyal Hizmetler, Sağlık İdaresi yahut sağlık yönetimi, Matematik, İstatistik, Aktüerya, Bankacılık, Sigortacılık, İşletme Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği bölümleri mezunları içinden yapılacak.

Yazılı sınava başvuru yapacak adaylar içinden en yüksek puanlı 125 kişi içinde bulunma şartları bulunmaktadır.

SGK 2022 Yılı Personel Alımı Başvurusu Ne zaman?

SGK 2022 yılı işçi alımı başvuruları hali hazırda sürdürmekte ve 17 Aralık 2021 tarihine kadar e devlet kapısı “turkiye.gov.tr/sgk-kurum-dişi-sinav” adresinden devam edecek.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu