Başvurular

SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım

SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım, başvurular bölümümüzde SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım ile ilgili sizleri aydınlatalım.. SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

SGK borcu yoktur yazısı nasıl alınır ? Detaylı Anlatım

SGK borcu yoktur yazısı işverenlerin en sık ihtiyaç duyduğu belgelerden biri. Bu belgeyi elde etmek gelişen teknolojiler aracılığıyla eskisi kadar yorucu ve zahmetli bir iş olmaktan çıkmıştır. Artık bu belgeyi rahatlıkla internet üzerinden temin edebilirsiniz. İşverenlerin yada iş alma çabası içinde olanların kredi çekmek, teşviklerden yararlanabilmek ve ihaleye girmek gibi birden çok nedenten dolayı SGK’dan borcu yoktur yazısı alma ihtiyacı duymaktadır.

Daha önce Sosyal Güvenlik Kurumu il yada ilçe müdürlüklerinden alınan SGK borcu yoktur belgesi artık dijital ortama taşınmış durumda. Lakin bu belgeyi temin edebilmeniz için bir takım şartları öncesinden yerine getirmeniz gerekmektedir. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve borcu yoktur yazısı nasıl alınır gözlemleyelim.

SGK Borcu Yoktur Yazısı Nasıl Alınır ?

Bu belgeye istediğiniz zaman internet üzerinden ulaşabilmeniz için bir kereye mahsus Sosyal Güvenlik Kurumuna gitmeniz gerekmektedir. İş yerinin bir kullanıcı tanımlanması için işverenlerin Gerçek Kişi İşverenler, Tüzel Kişi İşverenler ve Adi Ortaklıklar olarak başvuru yapması gerekiyor. Bu başvurular “e-borcu yoktur taahhüt belgesi” ve “e-borcu yoktur başvuru formları” doldurularak yapılır ve doldurulan belgeler SGK’ya teslim edilir.

Evrakları teslim ettikten sonra size bir kullanıcı adı ve bir de şifre verilir. Aldığınız bu bilgilerle https://uyg.sgk.gov.tr/EBorcuYoktur5510/amp/loginldap adresine girmeli ve gerekli bilgileri doldurmalısınız. Bu sayfa da sizden kullanıcı adı, sistem şifresi ve işyeri şifresi talep edilmektedir. Bu bilgileri girdikten sonra açılan ekrandan SGK borcu yoktur yazısı rahatlıkla alınabilmektedir.

E-Borcu Yoktur İçin Gerekli Evraklar

  • Taahhüt belgesi
  • Aktivasyon onay formu
  • Çalışanlara özel başvuru formu
  • İşverene özel başvuru formu

Bu evraklar kullanıcı adı ve şifre isterken sizden istenecek belgelerdir. Bu belgeleri teslim ettikten sonra kullanıcı adı ve şifrenizi teslim alabilirsiniz.

Dijitalleşen dünya çapında artık işlerinizi halletmek için uzun uzun kuyruklara girmenize gerek kalmamaktadır. Daha önce kurumların önünde ki uzun kuyruklar bilgilerin sanal ortama taşınmasından sonra ortadan kaybolmuştur. Bizde siz değerli okurlarımıza bu paylaşımımızda SGK borç sorgulaması nasıl yapılır ve SGK e borcu yoktur yazısı nasıl alınır anlatmaya çalıştık. Sizlerde aklınıza takılan soruları yahut eklemek istediklerinizi yorum bölümünden bizlerle mutlaka paylaşın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu