Başvurular

Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi 2022

Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi 2022, iş başvuruları bölümünde Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi ile ilgili bilgi aktaracağız. Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Serhat Kalkınma Ajansı 5 Kamu Personeli Alımı Şehir Listesi

Serhat Kalkınma Ajansı aracılığıyla Resmi gazete üzerinden yüksek maaş ile 5 adet kamu personeli alımı yapılacağı ilanen açıklamaldu. Başvuru yapacak adaylar için alımı yapılacak unvanlar aşağıdaki gibidir.

Serhat Kalkınma Ajansı aracılığıyla yapılan açıklamaya göre alınacak 5 personelin 1 harita mühendisi,  1 Ziraat mühendisi, 1 makine mühendisi ve son kez 2 adet Kamu yönetmeni olmak üzere 5 personelin görevlendirileceği belirtiliyor.

Ağrı Ardahan Iğdır ve Kars şehirleri alımı yapıyor.

KPSS Puan Şartı Bulunuyor Mu?

Başvuru yapacak adaylar için alımlarda KPSS puan şartının arandığı ve bunun yanında e-YDS/ YDS puan şartının da arandığı belirtiliyor. Başvuru yapacaklar için KPSS puan şartının 80 olduğu ve YDS puan şartının ise 70 olduğu bilgisi verildi.

Başvuruda Aranan Genel Şartlar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Affa uğramış olsalar bile belirli suçlardan hükümlü bulunmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılmış olmak, Görevini devamlı yapmaya engel bir durumu olmamak ve  Askerlikle ilgisi bulunmamak şartları aranmaktadır.

Öğrenim Şartları

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren Üniversitelerin “Başvuru Kılavuzu” üzerinden gösterilen tabloda gösterilen bölümlerden mezun olmak, 2019 yahut 2020 yılı KPSS sınavında minimum 80 puan almış olma, YDS sınavından 70 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Nasıl Başvurulur?

Başvuru yapacak personeller için başvurular başvuru kılavuzunda da gösterilen kariyer kapısı üzerinden yalnızca elektronik ortamda başvurular yapılacak olup şahsen yahut posta yoluyla yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru yapacak personellerin başvurular 27 Ağustos tarihi itibari ile alınacak olup en geç başvurular 6 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği kurum aracılığıyla resmi gazete üzerinden açıklamaldu.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu