Sağlık

Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti

Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti, sağlık bölümümüzde Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti ile alakalı bilgi aktaracağız.. Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Sefklav Ne İşe Yarar? Ne İlacıdır? 1000/125 mg 20 Tableti

Sefklav ne işe yarar sorusundan önce etkili antibiyotiklerden birisi olduğunu belirtmek gerekir. Antibakteriyel grununda bulunan bu ilaç sefalosporin antibiyotiğidir. Ağır iltihap söz konusu ise bu ilaç ilk tercih edilecekler içinde bulunmaktadır. Sefklav ne ilacıdır sorusuna da böylece yanıt vermiş oluyoruz.

Sefklav, enfeksiyonlar için kullanılan bir ilaçtır ve aşağıdaki durumlarda Sefklav faydaları ortaya çıkacaktır;

Sefklav doktor önerisi dışında kullanılmaması gereken bir ilaçtır ve doktor aksini söylemediği sürece 12 saatlik dilimler içinde kullanılır. Tedavi bitene kadar bu ilacın kullanımına devam edilmelidir. Birçok ilaçtan değişik bir özelliği mevcuttur ki; bu özelliğide efervesan özelliğidir. Efervesan tablet eritilerek kullanılmalıdır ve bunun için bir bardak ılık su gereklidir. Ilık suyun içinde tablet eritilmeli ve 12 saat dilimler içinde kullanılmalıdır.

Sefklav zararları olarak bireylerin arattığı aslında yan etkileridir ve bir çok ilaçta yan etki görülebilmektedir. Bu ilacın yan etkileri aşağıdaki şekillerde görülebilir;

Sefklav ilacının son kullanma tarihine dikkat edilmeli ve geçmesi halinde ilaç kesinlikle kullanılmamalıdır.

Sefklav ilacının hamilelik kategorisi B’dir ve doktorun önermesi ile birlikte kullanılmasında herhangi bir sakınca yoktur. Aynı zamanda çocuklarda kullanımı konsunda 10 yaş sınırı mevcuttur. 10 yaşın altındaki çocuklara bu ilaç verilmemelidir. Düşük dozlu olan antibiyotikler bu ilacın yerine tercih edilmelidir. Çocuklar için bu ilaç ağır gelecektir.

Eğer sefalosporinlere ve klavulanik aside alerjisi olan birisi var ise, bu ilacı kullanmamalıdır. Bunun bunun yanında içinde maddeler incelenmeli ve bu yardımcı maddelerden herhangi birisine alerji mevcut ise kullanılmamalıdır. Bunun dışında; böbrek hastalığı olan ve bağırsak bozukluğu ola bireylerde bu ilacı dikkatli bir biçimde kullanmalıdırlar.

Bu ilacın içinde ki tüp sayısı 2’dir. Her tüp içinde efervesan bulundurur ve efervesan sayısı 10 adettir. Sefklav etkin maddesi ise; 1000 mg sefaklor ve 125 mg Potasyum Klavunattır.

Bakteri üremesinin sona ermesini sağlayan diğer antibiyotik ilaçlarla bu ilaç kullanıldığında etkisinde azalma meydana gelebilir. Ayrıca probenisid ile birlikte bu ilaç kullanılırsa böbreklerde ki atılımda gecikmeler olacaktır. Sefklav aminoglikozidler ile kullanıldığı takdirde etkisi artacaktır.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu