Başvurular

Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı 2022

Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sayıştay KPSS puanı ile 7 kamu personeli alımı

Sayıştay Başkanlığı aracılığıyla yayına giren en son resmi kamu iş ilanı ile başkanlık bünyesine yeni anlaşmali 7 kamu personeli alımı yapılacak. Alınacak personeller bilişim personeli unvanı ile anlaşmali devlet memuru olarak çalıştırılacak.

Sözleşmeli Personellerin branş dağılımı

Sözleşmeli alınacak personellerde branşlara göre sayılar şöyle bilgisi verildi;
Kıdemli Yazılım Geliştirme Uzmanı olarak 2 kişi, Kıdemli Siber Güvenlik Uzmanı 1 kişi, Kıdemli Sistem Uzmanı 1 kişi, İş Zekası Uzmanı 2 kişi, Ağ Uzmanı 1 kişi olacak biçimde Sayıştay Başkanlığı anlaşmali bilişim kamu işçi alımı branş dağılımı bilgisi verildi.

Başvuracak adayların 2019 ile 2020 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavında P3 puanının %70 i ile son 5 yıl içinde yapılan İngilizce dil sınavından (YDS) aldığı puanın %30 u esas olacak biçimde her pozisyondan alınacak kamu personel rakamının 5 katı aday sözlü sınava çağrılacak.

Yabancı dil sınavına girmeyen diğer adayların başvurusu da kabul edilecek yalnız dil puanı sıfır kabul edilerek sözlü sınavına alınabilecekler.

Lisans bilişim bölümlerinden başvurular alınacak

Sayıştay aracılığıyla yapılacak bu kamu alımı için başlıca alım şartları ise adayların lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun bireyler başvurabilecekler.

Başvuracak adayların yazılım ile yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu tür süreçlerin yönetimi hususun da veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kuruluşu ve yönetim hususunda minimum 5 yıl mesleki deneyime sahip olması,

İşin gerektirdiği özelliklere muhakeme kabiliyetine ve temsil kabiliyetine sahip olup yoğun iş temposuna ayak uydurabilme ve takım çalışmasına yatkın olan
Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş yahut muvazzaf askerlik hizmetinden muaf veya yedek sınıfa geçirilmiş olanlar başvurabilecekler.

Her aday Sayıştay ilanından yalnızca bir tane kadroya başvurabilecek

Sayıştay iş ilanına başvuracak adayların 19 Nisan 2021 tarihinden 03 Mayıs 2021 tarihi iş saati sonuna kadar Sayıştay Başkanlığı İnönü Bulvarı 06520 No:45 Balgat/Çankaya/Ankara adresine adayların bizzat son başvuru tarihi dikkate alınarak posta yolu ile başvurularını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu