Başvurular

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı 2022

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı 2022, iş başvuruları bölümünde Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı ile ilgili bilgi aktaracağız. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı

Cumhurbaşkanlığı SSB 20 Memur ve Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Savunma Sanayii Bakanlığı 20 memur alımı ve kamu personeli alımı yapacağını ilan etti. Başvurusu alınacak bireylere uzman yardımcısı unvanı verilecek. SSB işçi alımı başvuru şartları ile nasıl başvuru yapılacağı kılavuz şeklinde adayların ulaşımine açıldı.

Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmaları (01.01.1986 ve ardından doğmuş olanlar başvurabilir),

Askerlik durumu saygınlığıyla; askerlikle ilgilerinin bulunmaması (muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş yahut yedek sınıfa geçirilmiş olmaları).

savunma-sanayii-uzman-yardimcisi-alimi.jpg

Görevlerini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekmektedir.

2020 ve 2021 senelerinda yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından ilan metninde bulunan öğrenim bölümlerine karşılık gelen puan çeşitlerinden 85 (seksen beş) ve üzeri puan almış olması isteniyor.

15.11.2019 tarihinden sonra açıklanan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yahut Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) İngilizce alanında minimum 80 (seksen) puana yahut Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Yabancı Dil Sınavları Eşkıymetlik Tablosuna göre ülkeler arası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul gören yabancı dil sınav puanına sahip olmaları gerekiyor.

İşletme, İktisat ve ülkeler arası ilişkiler bölümü mezunu olması gerekiyor.

Ayrıca elektrik-elektronik, endüstri, makine, makatronik, uçak, uzay, havacılık, bilgisayar, yazılım, metalürji ve malzeme mühendislikleri bölümleri mezunları başvuru yapacaktır. Yükseköğretim Kurulu aracılığıyla kabul gören yurt içindeki yahut yurt dışındaki öğretim kurumlarının alakalı bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.

SSB Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar başvurularını; 1 Kasım 2021 ile 15 Kasım 2021 tarihleri içinde Başkanlığın internet sitesindeki (www.ssb.gov.tr) sınav başvuru ekranında tanımlı olan bilgileri eksiksiz doldurarak son başvuru tarihi olan 15 Kasım 2021, Pazartesi günü mesai bitimine kadar (saat 18:00) sisteme yükleyeceklerdir.

Geniş Bilgi İletişimi

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı Personel ve Eğitim Daire Başkanlığının (312) 411 91 36, (312) 411 93 02, (312) 411 96 85 ve (312) 411 88 20 numaralı telefonlarından edinilebilir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu