Başvurular

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu, başvurular bölümümüzde Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu ile dar gelirli ailelerin zor süreçlerinde onlara faydalı oluyor. Belediyenin öz kaynakları ve yardımseverlerin de destekleri ile birlikte oluşturulan platform aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi, ‘Sosyal Belediyecilik’ rolünü başarılı bir biçimde yerine getiriyor.

COVID-19 pandemisi sebebiyle ülkemizde ekonomik sorunlar yaşayan ailelerin sayısı artarken Şanlıurfa sınırları içindeki ailelerin yaralarını Büyükşehir Belediyesi sarıyor. Eğitim, sağlık, gıda ve yakacak gereksinimlerinin karşılanması hususunda faaliyetlerini sürdüren belediyenin 2021 yılı yardımları hızla sürdürmekte. Siz de sosyal yardımlardan yararlanmak ve gelir kaybı sebebiyle yaşadığınız zorlukların önüne geçebilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu kapsamı içinde süreci başarılı bir biçimde neticelendirabilirsiniz. Peki, yardım başvurusu için neler yapmanız gerekir? Süreci ve uymanız gerekenleri sıra sıra sizlerle paylaşmak istedik.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı yardım kampanyası ile ihtiyaç sahibi vatandaşların isteklerine çözüm üretiliyor. Belediye aracılığıyla sürdürülen ‘Sıcak Yuvam’ yardım kampanyası kapsamı içinde olabildiğince fazla sayıda aileye ulaşmak hedefleniyor. Peki, yardıma başvurmak için ne yapmanız gerekir?

COVID-19 pandemi sürecinde işsiz kalanların bunun yanında eşi vefat etmiş olanlar, çalışacak gücü olmayanlar, ekonomik geliri olmayanlar ve ciddi sağlık poblemleri olanlar bu yardım kampanyasından faydalanabilirler. Yardımdan yararlanmaya uygun olan kimselerin başvuru yaparken şahsen belediyeye gitmelidir. Yardıma muhtaç kimseler Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne şahsen giderek başvuru yapabilir.

Yardım başvurusu için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ‘Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Sosyal Yardım Şubesi’ne gitmelisiniz. Burada gıda, giyim, eğitim ve diğer birden fazla gereksiniminiza yönelik yardımlar için destek başvurusu uygulayabilirsiniz. Söz konusu şubede bulunan başvuru formlarını gerekli bilgilerle doldurduktan sonra değerlendirilmesi amacı ile yetkililere teslim etmelisiniz.

Yardım başvurusu sırasında ekonomik geliriniz ve evinizin durumu da dikkate alınarak değerlendirme yapılmaktadır. Bu nedenle de başvurunuz kabul olsun istiyorsanız formu kesinlikle doğru bilgilerle doldurmalısınız. Başvurunuzu yaptıktan sonra sıra beklemeye gelir.

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Yardım Başvurusu Sorgulama Nasıl Olur?

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaptıktan sonra bireylerin dikkat etmesi gereken en önemli şey süreci takip etmektir. Çünkü başvuru sonucunu takip etmeyen birden fazla ihtiyaç sahibi yardımlardan faydalanamama durumu ile karşılaşabilir. Peki, sosyal yardımlar için nasıl takip işlemi yapmanız gerekir?

Başvurunuzu internet aracılığı ile veya şahsen yapmış olabilirsiniz. Bu durumda da sorgulama ekranı hususunda kafa karışıklığı yaşıyor olabilirsiniz. Belediyelerin hemen hepsinin işlemlerini e-devlete taşıdığını ifade etmek gerekir. Bunun yanında siz de başvuru sonucunuzu görmek için e-devlet üzerinden takip işlemleri yapabilirsiniz. Takip işlemlerini yaparken kesinlikle günlük kontroller sağlamalısınız.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı Başvurusu Sorgulama

Başvurularını şahsen yapan bireylerin Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ne giderek buradan sonucu sorgulaması da olabilecekdir. Lakin hem zaman kaybetmemek hem de belediye çalışanının iş yoğunluğunu arttırmamak adına Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Sorgulama Ekranı aracılığıyla işlem uygulayabilirsiniz. Başvuru ekranına burayı tıklayarak varabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardımları Kimler İçindir?

Şanlıurfa sınırları içinde ikamet eden ve gelir darlığı sebebiyle yaşam standartları bi hayli düşen vatandaşların sosyal yardımlar ile hayatlarını sürdürmeleri söz konusudur. Bu bağlamda gerek STKlar gerekse de Büyükşehir Belediyesi etkin rol oynar. Peki, Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sosyal yardımlardan fayda sağlamak isteyenlerin taşıması gereken özellikler nelerdir?

  • Ekonomik gelirin az olması veya hiç olmaması,
  • Evde bakıma muhtaç kişi rakamının gelire oranla çok yüksek olması,
  • Çalışması gereken hane halkının kronik hastalıklar sebebiyle çalışamaması,
  • Ekonomik durumu ve yaşam koşulları dikkate alındığında yardıma muhtaç olanlar,
  • İş kazası yahut diğer kazalar sebebiyle bir işte çalışamayacak durumda olanlar,
  • Eşi vefat eden ve zor durumda olanlar.

Yukarıdaki şartlardan minimum birini taşıyorsanız Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu yaparak yaşamınızı daha kaliteli bir noktaya taşıyabilirsiniz. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin size sunacağı yardımların neler olduğunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki yardım türlerine inceleyebilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ne Tür Yardımlar Yapar?

Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşların ekonomik ve sosyal açıdan insan onuruna yakışır bir yaşam sürdürebilmeleri hedeflenmektedir. Bu anlamda Büyükşehir Belediyesi kapsamlı yardımlar yapar.

1- Yardım Kolisi

2- Güzel Evim Yardım Projesi

3- Hoş Geldin Bebek Yardım Projesi

4Çorba Evleri Ve Çorba Çeşmeleri

Aşağıda detayları ile bulabileceğiniz bu yardımlar aracılığıyla siz de yaşamınızı daha başarılı bir biçimde sürdürebilirsiniz.

şanlıurfa büyükşehir belediyesi yardımları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımları

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin dar gelirli aileler için yaptığı gıda yardımları ile ihtiyaç sahiplerinin gıdaya ulaşması kolaylaşıyor. Bilhassa 15 yaşından ufak çocukları olan, eşi vefat eden ve ekonomik olarak zorda olanlar için yardım kolisi veriliyor. Bu yardımlar süresiz olarak düzenli aralıklarla sunulmaktadır.

Gıda yardım kolisi ile bireylerin daha sağlıklı bir yaşam sürmesi ve gıda gereksinimini gidermesi amaçlanmaktadır. Yardım paketlerinde temel besin malzemeleri olan yağ, pirinç, bulgur, şeker, kuru fasulye, makarna, nohut ve mercimek gibi ürünler yer alıyor. Bu ürünlerin olduğu gıda kolileri bireylerin ekonomik durumlarına göre 2 ayda 1 defa veya daha uzun aralıklarla veriliyor. Yardım kolisi için başvurunuzu yaparak gıda gereksiniminizı hemen giderebilirsiniz.

Yardımdan yararlanmak için Engelli Koordinasyon merkezi yahut beyaz masaya müracaat edilmesi gerekmektedir. Başvuru yapan ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine, yapılan ziyaretler ışığında gerekli olan yardımlar yapılmaktadır.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Güzel Evim Yardım Projesi

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sunulan yardımlardan bir tanesi olan Güzel Evim Yardım Projesi çerçevesinde ihtiyaç sahiplerinin evleri ile alakalı bakım onarım çalışmaları gerçekleştirilmektedir. Yaşam alanının insanlar için bi hayli önemli olduğunu söylemek gerekir. Bu bağlamda Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla sürdürülen Güzel Evim Yardım Projesi bi hayli kıymetlidir. Siz de Şanlıurfa sınırları içinde yaşıyorsanız Güzel Evim Yardım Projesi’nden destek almak için hemen başvurunuzu uygulayabilirsiniz.

Hoş Geldin Bebek Yardım Projesi

Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşların ilk kez bebek sahibi olması durumunda da destek alabiliyor. Bu vatandaşların Hoş Geldin Bebek Yardım Projesi kapsamı içinde destek alması söz konusu. Bilhassa bebeğin masrafını karşılayamayacak durumda olanlar için sunulan bu proje kapsamı içinde bebeğe yardım yapılıyor. Yardım kapsamı içinde bebek bezi, mama ve benzer ihtiyaçlar sunulurken yardım bebek için belirli süre sürdürmekte. Hoş Geldin Bebek Yardım Projesi kapsamı içinde destek almak için hemen başvuru uygulayabilirsiniz.

Çorba Evleri Ve Çorba Çeşmeleri

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Yardım Şube Müdürlüğü’ne ait 12 çorba evi bulunmaktadır. Ayrıca 2 tanesi şehir merkezinde, 2 tanesi Siverek ve 1 tanesi de Viranşehir ilçelerinde olmak üzere toplamda 5 tane çorba çeşmesi bulunmaktadır. Buralardan herkes koşulsuz bir biçimde yaralanmaktadır.

ÇORBA EVLERİ;

1 nolu çorba evi  : Eyyüp Nebi mahallesi Eyyüp Peygamber Caddesi no:4 Eyyübiye / Şanlıurfa

2 nolu çorba evi  : Haleplibahçe Mahallesi Fuar Caddesi no:6 Eyyübiye / Şanlıurfa

3 nolu çorba evi  : Devteşti Mahallesi 2106 Sokak No: 2 Haliliye / Şanlıurfa

4 nolu çorba evi  : Evren Sanayi Sitesi 37. Sokak No:25 Eyyübiye / Şanlıurfa

5 nolu çorba evi  : Direkli Mahallesi Süleymaniye İlköğretim okulu yanı Haliliye / Şanlıurfa

6 nolu çorba evi  : Harran Üniversitesi Eyyübiye Kampüsü içi

7 nolu çorba evi  : Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü içi

8 nolu çorba evi  : Şutim Yeni Hal Pazarı Camii altı

9 nolu çorba evi  : Hürriyet mahallesi Hükümet Sokak no: 5/b Akçakale / Şanlıurfa

10 nolu çorba evi: Kale mahallesi 7. Sokak no: 4 Siverek / Şanlıurfa

11 nolu çorba evi: Kışla mahallesi 28 Mart Caddesi no: 154 Viranşehir / Şanlıurfa

12 nolu çorba evi: Bozan Erdem Caddesi Suruç/Şanlıurfa

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu çorba yardımı

ÇORBA ÇEŞMELERİ;

1 nolu çeşme    : Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastane bahçesi atm bitişiği Haliliye / Şanlıurfa

2 nolu çeşme    : Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye ek binası bahçe içi Haliliye / Şanlıurfa

3 nolu çeşme    : Hürriyet caddesi Yusuf Sami İ.H.L ve Osman Esat Efendi İ.H.O karşısı Siverek / Şanlıurfa

4 nolu çeşme    : Cumhuriyet caddesi Kanlıkuyu meydanı  Siverek / Şanlıurfa

5 nolu çeşme    : Viranşehir Devlet Hastanesi bahçe içi Viranşehir / Şanlıurfa

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Telefon

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu yapmak isteyen vatandaşlarımız için belediyenin iletişim numaraları bu biçimde:

  • Telefon; 0 (414) 318 51 00
  • Fax; 0 (414) 316 08 62
  • WhatsApp; 0 (414) 153 00 00

Bu numaraların dışında  detaylı iletişim bilgileri için  https://www.sanliurfa.bel.tr/iletisim adresine tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Beyaz Masa Telefon Numarası

Belediyenin sunduğu yardım başvurularının yapıldığı beyaz masa iletişim bilgileri ise şu biçimdedir;

ALO 444 22 63; bu numarayı arayarak beyaz masa birimine varabilirsiniz. Beyaz masa 08.00 ile 24.00 saatleri içinde hizmet vermektedir.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu hususunda beyaz masa yolu ile de yardımlarınızı sorgulayabilirsiniz.

DİĞER BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİN YARDIMLARI İÇİN BURAYI TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu