Başvurular

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru 2022

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru 2022, iş başvuruları bölümünde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru ile ilgili bilgi aktaracağız. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 Kamu Personeli Alımı Başvuru

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı 203 anlaşmali kamu personeli alımı yapıyor. Büro personeli, destek personeli ve mühendis olmak üzere bir çok alanda işçi alımı yapılacak. Kadro dağılımları ise şu biçimde bilgisi verildi:

60 büro personeli alımı,

40 destek personeli alımı

15 mühendis alımı

Adayların başvuru şartlarını taşımaları halinde başvurularını “pdb.bandirma.edu.tr” üzerinden 26 Aralık 2021 tarihine kadar yapmaları bekleniyor. Türkiye’nin çeşitli illerinde çalışacak olan personel alımlarının gerçekleşmesi için başvurulan pozisyona uygun olan adayların başvurusu kabul edilecek.

203 Personel Alımı Özel Şartlar

Adayların tamamında 35 yaşından gün almamış olma şartı aranıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı işçi alımı için KPSS şartı da yer alıyor. Bilgisayar, Muhasebe, İşletme, Sekreter, Grafiker, Maliye gibi bir çok değişik alanda büro personeli alınacak.

Aşçı, şoför, bahçıvan ve 28 hizmetli alımı da bu alım içerisinde destek personeli olarak alınacaktır Ayrıca çeşitli mühendislik mezunları da başvuru yapacaklar. Endüstri, Makine, Elektrik, Gıda, Harita, Bilgisayar ve Metalurji Mühendisliğinden mezun olan adayların alımları yapılacaktır.

Her aday tek bir kadro için başvuru yapabilecek, birden fazla başvurusu olanların adayların başvuruları değerlendirme dışı olacaktır.

Başvurusun Değerlendirilmesi

Başvurusun değerlendirilmesi için adayların yazılı ve sözlü sınava girmeleri gerekiyor. KPSS sonuçları için adayların alakalı puan çeşitlerinden aldıkları puanlar yüksekten düşüğe doğru sıralanacak olup, puanı en yüksek miktarda olan adaydan liste oluşturulmaya başlanacaktır. Eksik veya yanlış beyanda bulunanlar ile ilgili yasal işlem başlatılacaktır. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı personel alımları için alakalı adaylar merkez ve taşra teşkilatlarda görev yapacaklar. Göreve engeli olmayan kadın ve erkek adaylar 657 sayılı devlet memurları yasasına göre 4/B anlaşmali personel olarak görev yapacaklar.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu