Başvurular

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları, başvurular bölümümüzde Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardımları

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşları belirlemektedir. Samsun belediyesi vatandaşların gereksinimlerini gidermeyi amacında olan belediyelerden biridir. Bilhassa pandemi dönemiyle birlikte git gide artan ihtiyaçları karşılamaya çalışan Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımları, vatandaşların rahata bir nefes almasını sağlamaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Başvurusu

Eğer siz de Samsun’da yaşıyor ve Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarını düşünüyorsanız yazımızı sonuna kadar okumanızı öneririz. Yazımızda Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımları, Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım başvurusu, Samsun Büyükşehir Belediyesi yardım sorgulama konularında bilgi sahibi olacaksınız.

Samsun Büyükşehir  Belediyesi Temel İhtiyaç Destek Kartı

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarından biri Temel İhtiyaç Destek Kartıdır. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin tespit edilmesi, isteklerinin alınması ve tespitinin yapılmasından sonra yardım ve hizmetlerinin düzenli ve sürekli olarak yapılması maksadıyla başlatılan Temel İhtiyaç Destek kartı, gereksinimi olan ailelere elden ulaştırılmaktadır. Temel İhtiyaç Destek Kartı ile vatandaşların alışverişlerini özgürce yapmalarını sağlamaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarından gıda ve giyim yardımlarında belediye aracılığıyla adrese teslime son verilmiştir. Bunun yerine kart sistemine geçilmiştir.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarından olan Temel İhtiyaç Destek Kartına başvurmak için https://www.samsun.bel.tr/iletisim adresinden formu doldurabilir yahut Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Çağrı Merkezi 0362 431 10 12 numaralı hattı arayabilirsiniz. Başvuru sonrası başvuru sahiplerinin durumu ev ziyaretleri ve incelemelerle kontrol edilmektedir. Bu incelemeler sonunda gereksinimi olanlara Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımı olan Temel İhtiyaç Destek Kartı yardımı yapılmaktadır. Başvurular dışında durumu tespit edilen ihtiyaç sahiplerine de Temel İhtiyaç Destek Kartı verilmektedir.

Temel Destek İhtiyaç kartı almaya hak kazananların hesapların açılması, iletişim ve kimlik detaylarının tamamlanması ile kartlar basılmaya başlanıyor. Hesaba para yatırılmasıyla da kullanıma açılan Temel İhtiyaç Destek Kartları ile ihtiyaç sahipleri evlerinin yahut kendilerinin gereksinimlerini istediği gibi yapabilmektedir. Ayrıca Temel İhtiyaç Destek kartları ile fatura ödemeleri de yapılabilmektedir. Market alışverişi dışında Temel Destek İhtiyaç kartı ile giyim alışverişi de yapılmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlardan birisi olan Temel İhtiyaç Destek Kartı nakit çekimine kapalıdır. Bunun nedeni de kartların kullanım amacı dışına çıkılmamasını sağlamaktır. Bu kartlarla tütün ve alkol ürünleri de alınamamaktadır.

Temel İhtiyaç Destek kartı almaya hak kazanmanız durumunda tarafınıza mesaj gelmektedir. Eskiden uzun zaman alan yardım başvuruları bu sistemle kısa bir sürede çözüme ulaşmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Engelli Yardımları

Samsun Belediyesi, il sınırları içinde yaşayan ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara da ihtiyaçları ışığında yardım ve hizmetler sağlamaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi engellilere çeşitli hizmetler sağlamaktadır. Engelliler için Dinlenme ve Rehabilitasyon Merkezleri, tatil yöreleri, özel havuzlar, kamplar açan Samsun Büyükşehir Belediyesi ulaşımda da kolaylık sağlamaktadır. Samsun Büyükşehir Belediyesi Mavi Işıklar Türkiye’de yalnızca engellilere özel olan tek plaj olma özelliği taşımaktadır.

Bunların dışında Samsun Büyükşehir Belediyesi personelleri engelli vatandaşları tespit etmektedir. Vatandaşları evlerinde ziyaret ederek gereksinimlerini belirleyip gidermeyi amaçlamaktadır. Bilhassa pandemi zamanında evde kalmak zorunda olan engellilerin tüm ihtiyaçları dinlenerek çözüme ulaştırılıyor.

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Hasta Yatağı Ve Tekerlekli Sandalye Yardımı

Bütün bu hizmetlerin dışında Samsun Büyükşehir Belediyesi yardımlarından bir diğeride engellilere yapılan hasta yatağı veya tekerlekli sandalye yardımıdır. Samsun Büyükşehir Belediyesi aracılığıyla tekerlekli sandalye veya hasta yatağı gibi ihtiyaçları olan engellilere medikal malzeme desteği sağlanmaktadır. Bu medikal malzemeler için talepte bulunmak isteğe göre Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Çağrı Merkezi 0362 431 10 12 numaralı hattı arayarak kayıt oluşturabilirsiniz.

Bütün bu yardımların dışında Temel İhtiyaç Destek Kartı ile nakdi yardıma son veren Samsun Büyükşehir Belediyesi, engelli ve hastalara gereken malzemeleri alması için değişik zamanlarda nakdi yardımda da bulunmaktadır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Gıda Yardımı

Samsun Büyükşehir Belediyesi korona testi pozitif olup evde karantinada bulunan vatandaşlara erzak kolisi yahut sıcak yemek yardımında bulunmaktadır. Temel gereksinimlerini karşılayamayan korona hastası vatandaşlara erzak kolisi veya yemek yapamayacak kadar rahatsız olan vatandaşlara sıcak yemek yardımı ile destek olmayı amaçlamaktadır.

Ayrıca yemek pişirme imkânı bulunmayan yaşlılar, kimsesiz ve engelliler için de günde iki öğün sıcak yemek desteği sunan Samsun Büyükşehir Belediyesi bu yemekleri ihtiyaç sahiplerinin adresine kadar bırakıyor.

Sıcak yemek desteğinden yararlanmak için çözüm merkezini aramanız yeterli olacaktır.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Çözüm Çağrı Merkezi 0362 431 10 12

Samsun Büyükşehir Belediyesi Yardım Paketi

Bütün bu yardımların dışında Ramazan ayı için 10 Nisan’dan bu yana ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi sevkiyatına sürdürmektedir. Bu yardım ile ilgili bilgi almak için çözüm merkezini arayabilirsiniz.

BÜTÜN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİNİN YARDIMLARI İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu