Başvurular

Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı 2022

Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı 2022, iş başvuruları bölümünde Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı ile ilgili bilgi aktaracağız. Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Samsun Büyükşehir Belediyesi 110 Zabıta ve İtfaiye Eri Alım İlanı

Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığına 110 zabıta memuru alımı ve itfaiye eri alımı yapıldığını paylaşımı yaptı. Alıma başvuru yapacaklar için kılavuz ve içinde kadro dağılımları sunuldu.

İtfaiye eri alımı 40 kişi ve zabıta memuru alımı 70 kişi olarak gerçekleştirilecektir.

Başvuru Özel Şartları

Zabıta memuru ve itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul saygınlığıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle alakalı olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında gösterilen puan çeşitlerinden, gösterilen asgari KPSS puanını almış olması gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik yahut ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması isteniyor.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde bulunan özel şartlara göre zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, kadınlarda minimum 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediye aracılığıyla yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık yönünden kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Başvuracak adayın 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik bölümünde gösterilen minimum B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Kılavuz içinde gösterilen önlisans ve lisans mezunu olması gerekiyor.

Başvuru tarihleri ve şekli

Adaylar 16 Ağustos 2021 tarihinden 20 Ağustos 2021 tarihi mesai günlerinde yukarıda sayılan belgeler ile birlikte, sağlık personeli gözetiminde boy ve kilo ölçümü yaptırmak üzere Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Tesisleri Denizevleri Mahallesi. Adnan Menderes Bulvarı No:27 Atakum/Samsun adresine şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu