Başvurular

Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı 2022

Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı 2022, iş başvuruları bölümünde Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı ile ilgili bilgi aktaracağız. Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sağlık Personeli Alımında Yeni Atanma Dönemi Takvimi Yayınladı

Sağlık Bakanlığı adı altında çalışan kamu personellerinin 2021 yılı 2. Dönem ilk defa ve yeniden atama kura takvimi yayınlandı.

Yayınlanan bu Sağlık Bakanlığı atama takvimi ile bakanlık ve bağlı kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının sağlık personeli gereksinimlerinin karşılanması için uzman, uzman hekim, uzman diş doktoru, diş doktoru ile eczacı kadrolarına yayına giren atama takvimine göre noter kurası ile atamalar gerçekleştirilecek.

Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü Tamamlamış Uzman Tabipler Başvuru Yapabilecek

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yapılacak bu noter kurası ile atanma işlemlerine;

Bakanlık ve bağlı kuruluşları ile kamuda memur olarak çalışanlar dışında diğer pozisyonlarda çalışan eczacı, diş tabibi ve uzman diş doktorları,

Kamu kurumlarında devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan ve kura son başvuru tarihi itibariyle Devlet Hizmeti Yükümlülüğünü tamamlamış olan tabip ve uzman tabipler başvuru yapabilecekler.

Aşağıda başvuru kılavuzunda gösterilen bütün şartları taşıyan ve başvurmak isteyen adayların 14 Eylül 2021 tarihine kadar başvurularını PBS programı üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu
  

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu