Başvurular

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?, başvurular bölümümüzde Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ? ile ilgili sizleri aydınlatalım.. Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ? ile alakalı ayrıntıları paylaşımımızda bulacaksınız.

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?

Sağlık ocağı kaçta açılıyor sorusu son haftalarda merak konusu. Bilhassa de Corona virüsten sonra bireyler en yakın sağlık kuruluşu olarak sağlık ocaklarını başvuru yapabilmektedir. Biz de bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza sağlık ocakları saat kaçta açılıyor saat kaçta kapanıyor yanıt vermeye çalıştık.

Sağlık Ocağı Kaçta Açılıyor ?

Sağlık ocakları sabah 08:30 ile 12:30 öğle saatlerinden sonra ise 13:30 ile 17:30 içinde hizmet vermektedir. Ayrıca hafta içerisi dışında cumartesi günleri de açıktır. Pazar günleri kapalı olduğunu hatırlatalım.

Peki aile hekimliği kaçta açılıyor sorusu neden bu kadar önemli ? Bazı hastaların hastanelere ulaşması güç olabilir. Veya hastaya acilen müdahale edilmesi gerekebilir. İşte bu durumda sağlık ocakları oldukça önem kazanmaktadır. Eğer sabah erken saatte sağlık ocağına gidip kapıda kalarak görevlilere sağlık ocağı kaçta açılır sorusunu sormak istemiyorsanız dile getirdiklerimize kulak asmanızı tavsiye ediyoruz.

Sağlık Ocakları Cumartesi Açık Mı ?

Aslını söylemek gerekirse yukarı da bu soruya yanıt verdik. Sağlık ocakları cumartesi açık mı sorusunun net cevabı evettir. Lakin bilmeniz gereken bir durum var. Bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüs ile birlikte hastanelerde ki doktor sayısı yetersiz kalmaya başlamıştır. Bu eksikliği gidermek için bazı doktorların cumartesi günleri de dahil olmak üzere hastanelerin yoğun bakımlarda görev yaptığını hatırlatalım.

Yani aile hekimliği mesai saatleri çizelgesi her zaman isabetli olmayabilir. Sağlık ocağı çalışma saatleri corona bundan dolayı değişiklik gösterebilmektedir.

Sağlık Ocağı Nedir ?

Sağlık ocakları aile hekimleri aracılığıyla birinci basamak teşhis ve tedavi ve rehabilitasyon metotlarıni uyguladığı bir sağlık kuruluşudur. Bu sağlık kuruluşlarında yaş ve cinsiyet ayrımı yapılmaz. Gerektiğinde seyyar olarak görev yapan doktorları barındırmaktadır. Tam gün çalışırlar.

Peki Aile Hekimlerinin Görevleri Nelerdir ?

 • Aile bireylerinin hastalıklara karşı koruyucu, iyileştirici ve rehabilite edici sorumlulukları mevcuttur
 • Anne-çocuk sağlığının takibini yapar
 • Periyodik sağlık kontrollerini yapar
 • İzleme ve tarama faaliyetlerinde bulunur
 • Tetkik hizmetlerini verir
 • Her türlü sağlık raporu ,sevk evrakı ve reçete düzenler
 • Aile sağlığı merkezini yönetir
 • Uygun koşullarda hastanın geçici olarak yatışını yapar
 • Evde bakılması zorunlu hastaların nasıl tedavi edileceğini gerekirse hastanın evinde yapar
 • Yaşı yahut engelli bireylerin tedavi sürecinde sağlık ocağına ulaşımı hususunda şartları değerlendirir
 • Şartlı sağlık yardımları için çocukların ve bebeklerin takibini yapar

Bu paylaşımımızda siz değerli okurlarımıza sağlık ocağı kaçta açılıyor anlatmaya çalıştık. Sizlerde kıymetli yorumlarınızı yorum bölümünden bizlere iletebilir aklınıza takılan soruları bizlere sorabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu