Başvurular

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı! Son başvuru 15 Mart 2022

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı! Son başvuru 15 Mart 2022, iş başvuruları bölümünde Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı! Son başvuru 15 Mart ile ilgili bilgi aktaracağız. Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı! Son başvuru 15 Mart ile merak edilen tüm detaylar yazımızda..

Sağlık Bakanlığı kamu personeli alımı! Son başvuru 15 Mart

Sağlık Bakanlığı ülkemizde bulunan göçmenlere hizmet verebilmesi için kamu personeli alımı yapacağını dile getirdi. Bakanlık alımı proje kapsamı içinde yapacak. Alım Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Türkiye’de göçmen sağlığı hizmetlerinin desteklenmesi (sıhhat-2) projesi kapsamı içinde personel işe alımı yapılıyor.

saglik-bakanligi.jpg

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Başvuru 15 Mart 2021 tarihinde bitiyor. Bilgi almak için saglik.gov.tr ve sihhatproject.org web siteleri üzerinden yapılabilir.

saglik-bakanligi-bina.jpg

BEKLENİLEN İŞ VE İŞLEMLER

Danışanlara psikolojik hizmeti vermek.

Tedavi ve psikiyatrik için yönlendirme gerçekleştirmek.

Ruhsal yahut fiziksel hastalık, intihar, ihmal, istismar yahut şiddet şüphesi olduğunda gerekli bildirim ve yönlendirmeyi yapmak.

Farklı ihtiyaçlara yönelik (yaş, cinsiyet ve incinebilirdik durumları göz önünde bulundurularak) destek grupları oluşturmak ve yürütmek.

Psiko sosyal beceri eğitimleri vermek. Danışan ve ailelerine psiko-eğitim vermek. Gerekli görüldüğünde psikometri değerlendirme yapmak ve gelişimini takip etmek.

Gerekli durumlarda saha ve ev ziyaretlerine katılmak.

Saha ziyaretlerinde yapılan tespitleri (hayati tehlike, psikiyatri konsültasyonu ve/yahut ileri tetkik ve/yahut tedavi ihtiyacı tespitinde) mesleki görüş belirtilerek alakalı kliniklere yönlendirmek.

Koordinasyon kurabilmesi gerekiyor.

Formları toparlamak ve istatistik tutması gerekiyor.

Görev alanına giren konularda diğer kurumlarla ilişki kurmak.

Alım sosyal çalışmacı ve psikolog olarak yapılacak. Arapça bilme şartı aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu