Müşteri Hizmetleri

SAĞLIK BAKANLIĞI Çağrı merkezi – Telefon numarası

SAĞLIK BAKANLIĞI çağrı merkezi – telefon numarası, en fazla aranan numaralar bölümünde SAĞLIK BAKANLIĞI çağrı merkezi – telefon numarası başlığı altında telefon numarasını paylaştık. SAĞLIK BAKANLIĞI çağrı merkezi – telefon numarası ile hemen ulaşım sağlayın..

SAĞLIK BAKANLIĞI çağrı merkezi – telefon numarası

Hızlı Erişim

 • 1 Sağlık Bakanlığı Hizmetleri Nelerdir?
 • 2 Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Çağrı Merkezleri Nelerdir?
 • 3 Sağlık Bakanlığı Covid-19 Aşısı Hizmetleri
 • 4 Covid-19 Geçirenler Aşı Yaptırabilir mi?
 • 5 Sağlık Bakanlığı İletişim Telefon Numarası
 • 6 Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Hesapları ve E-Posta Adresi

22 Ağustos 2021 tarihinde güncellendi.

Sağlık Bakanlığı iletişim Telefon Numarası: 03125851000

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’na bağlı biçimde yürütülen Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı bugün Türkiye’nin tüm sağlık işlerinden tek sorumlu bakanlığı olarak bilinir. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti aracılığıyla 1920 senesinde kurulan, genel merkezi ise Ankara’da olan bakanlık bugün birden fazla sağlık işlerinde çözüm sunmayı hedefler.

TC Sağlık Bakanlığı müşteri hizmetleri ile telefonda görüşmek istediğinizde doğrudan çağrı merkezi telefon numarasını arayabilir veya acil numaralarla birlikte Sağlık Bakanlığı yetkililerine ulaşarak, istediğiniz birden fazla hususta bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık Bakanlığına bağlı olarak bugün e-Devlet hizmetlerinden tutun da kendi internet sayfasında birden fazla hizmetleriyle birlikte Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm vatandaşlarına sağlık kuruluşlarınca online biçimde yardım etmekte, hizmet sağlamaktadır. Tüm hastanelerin bağlı olduğu kuruluş Sağlık Bakanlığı olurken bu alanda Türkiye’de de birden fazla bilgiye de sahip olabiliyorsunuz.

Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Çağrı Merkezleri Nelerdir?

Herhangi bir hastalık, sağlık problemi veya benzer problemlere karşı Sağlık Bakanlığı tarafınca görevlendirilen ve doğrudan hastanelere bağlı biçimde çalışan bazı çağrı merkezleri bulunmaktadır. Bu çağrı merkezleri ve ne anlama geldikleri karşısında yazıyor biçimde aşağıdaki gibidir:

 • 112 Ambulans
 • Alo 113 – Beyaz Kod
 • Alo 113 – Uzem
 • Alo 171 – Sigara Bırakma Hattı
 • Alo 182 MHRS
 • Alo 184 – SABİM

Sağlık Bakanlığı Covid-19 Aşısı Hizmetleri

Türkiye ve dünya, 2019 yılı Aralık ayından bu yana bir pandemi dönemi yaşamaktadır. Bu pandemi süreciyle birlikte bilim alanında çok büyük çalışmalar sürdürülerek aşı üretilmiştir. Dünyada üretilen ve Türkiye’ye de hem Sinovac hem de Biontech markalı aşıların gelmesiyle birlikte aşılama tüm hızıyla tamamlanmıştır. https://covid19asi.saglik.gov.tr adresi üzerinden bu ve benzer konularda bilgi sahibi yer alacağınız gibi Sağlık Bakanlığı çağrı merkezi telefon numarasıyla arayıp bilgi almanız da olabilecekdür.

Bugün Türkiye’de toplam yapılan aşı sayısı 85 milyonu geçmiş olup (2021 Ağustos verisi) 1. doz uygulaması 44 milyon 796 bin kişi ve üzeri, 2. doz uygulanan kişi sayısı ise 34 milyona yakın değerdedir. Pandemi süresi boyunca Covid vakalarının artmaması hususunda hem görevli hem de yüklü bir görevi üstlenerek süreç ilerleten Sağlık Bakanlığı’nın Covid-19 aşı sayfasından bu konu tüm bilgilere de varabilirsiniz.

Covid-19 Geçirenler Aşı Yaptırabilir mi?

Covid-19 geçiren insanlarda koruyuculuk belli bir süre devam eder ve vücutta antikor üretir. Bu antikorlar, insanın bir kez daha covid-19 geçirmesinin zamanını uzatır. Bu nedenle Covid-19 geçiren hastalarda 6 ay sonra aşı uygulaması yapılmaktadır. Eğer sağlık çalışanıysanız bu süre siz değerli okurlarımız için 1 ay süreyle sınırlıdır.

Sağlık Bakanlığı İletişim Telefon Numarası

Sağlık Bakanlığı Çağrı Merkezi Telefon Numarası: 03125851000

Herhangi bir sağlık sorununizde veya hastaneye başvuru yapmak istediğiniz anda Sağlık Bakanlığı’na telefonda çağrıda bulunmak, çağrı merkezi yetkilileriyle görüşerek bilgi ve destek almak istediğinizde goğrudan 0312’li Bakanlığın Ankara’daki telefon numarasını arayabilir, bilgi ve destek alabilirsiniz. Benzer biçimde sosyal platform hesapları yahut aşağıda bulunan eposta adresini tercih ederek da yazılı görüşme sağlayabilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı Sosyal Medya Hesapları ve E-Posta Adresi

Sosyal medya hesaplarıyla birlikte Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sağlığını düşünen ve buna yönelik açıklamalar, çalışmalar ile ilgili bilgilendirici biçimde bilgi paylaşan Sağlık Bakanlığı ile birlikte sizlerde tüm iletişim bağlantınızı kuvvetli hale getirebilirsiniz. Yine aşağıdaki eposta adresiyle de sormak istediğiniz birden fazla konu ile ilgili bilgi danışabilir, soru ve istediklerinizin dışında da şikayetlerinizi, istek yahut önerilerinizi dile getirebilirsiniz.

Eposta adresi: [email protected]

SAĞLIK BAKANLIĞI Sosyal paylaşım sitesi Facebook

SAĞLIK BAKANLIĞI Sosyal paylaşım platformu Twitter

SAĞLIK BAKANLIĞI İnstagram

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu