Başvurular

Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022

Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu 2022, iş başvuruları bölümünde Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile ilgili bilgi aktaracağız. Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu ile merak edilen tüm ayrıntılar makalemizde..

Sağlık Bakanlığı 40 Kamu Personeli Alımı Başvurusu

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yayına giren ve Teftiş Kurulu Başkanlığı adı altında çalıştırılacak olan 40 kamu personeli alımı için başvurular alınmaya başladı. Şartları taşıyan ve başvuru yapmak isteyen adaylar için başvurular önümüzdeki günlerde sona erecek.

Sağlık Bakanlığı 40 Personel Alımı Kadro ve Ünvanları

Sağlık Bakanlığı aracılığıyla yayına giren işçi alımı iş ilanı içeriği açıklamasında bakanlık Teftiş Kurulu Başkanlığı adı altında istihdam edilecek 40 kişi Müfettiş Yardımcısı alacak. Yapılacak olan memur alımı adaylarına 30 Ocak 2022 tarihi ile18 Şubat 2022 tarihleri içinde Ankara da giriş sözlü sınavları düzenlenecek.

Sağlık Personeli Alımı Sınavına Kimler Başvuru Yapabilecek?

Sağlık personeli alımı giriş sınavına başvurmak isteyenlerin memuriyet kanunu genel şartlarını taşıması,

Lisans iktisadi ve idari bilimler, siyasal bilgiler, hukuk, iktisat ve işletme mezunu olan,

09 Ocak 2022 tarihi esas alınarak süresi dolmamış KPSS P9, P11, P28, P33, P38, P43 ve P48 puan türlerinin herhangi birinden asgari 80 puan alan,

01 Ocak 2022 günü ile adayların 36 yaşından gün almamış olması,

Adayların adli sicilinin müfettişlik için engeli olmaması,

Müfettiş adaylarının sağlık yönünden yurdun her yerinde görev yapmaya ve yolculuk yapamaya uygun olan bireyler başvuru yapabilecek.

Yapılacak Devlet Personeli Alımına Başvuru Nasıl Yapılacak?

Müfettiş Yardımcısı Devlet personeli alımı şartlarını taşıyan adayların başvurularını 09 Ocak 2022 tarihine kadar e devlet üzerinden ve “isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr” internet adresinden yapmaları gerekiyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu