Sağlık

Saç Ekimi Merkezlerinin Özellikleri

Saç Ekimi Merkezlerinin Bilhassari, sağlık bölümümüzde Saç Ekimi Merkezlerinin Bilhassari ile alakalı bilgi aktaracağız.. Saç Ekimi Merkezlerinin Bilhassari ile merak ettiğiniz tüm yanıtlar makalemizde

Saç Ekimi Merkezlerinin Bilhassari

Saç dökülmeleri, erkeklerde sık görünen ve kadınlarında farklı zamanlarda yaşadığı bir durumdur. Lakin kimi insanlarda aşırı dökülmeler yaşanabilmektedir. Bu sorun ilk kez genetik etkenlere bağlı olarak bireylerde gözlemlenmektedir. Lakin çevresel etkenler, stres, hormonlar ve kullanılan kimyasal saç bakım ürünleri de saç dökülmelerini tetiklemektedir. Bu nedenle bireyler genelde saç ekimi yöntemine başvurur. Bilhassa erkekler, saç ekimi hususunda daha istekli ve meraklıdırlar. En kaliteli saç ekim merkezi olarak hizmet alabileceğiniz bir çok klinik bulunmaktadır.

Hizmet veren klinikler, İstanbul’da profesyonel teknikler ve teknolojik aletler kullanılarak işlemlerini yaparlar. Alabileceğiniz hizmetler içinde en iyi saç ekimi teknikleri şu biçimde sıralanabilir: DHI plus gold tekniği, DHI, FUT ve FUE teknikleridir. Bu yöntemler aracılığıyla kaybettiğiniz saçlarınızı yerine getirebilirsiniz. istanbul saç ekim merkezleri saç ekimi hususunda kendini geliştirmiş çalışanlar ile hizmet vermektedir.

Yaptıracağınız işlemler ile ilgili öncesinde bilgi sahibi olmanız da mühimdir. Kıl toplama işlemi yapılırken, kullanılan metotların de önemi büyüktür. Uzman hekimler, hastaların mevcut durumuna göre saç ekim tekniğini belirlerler. Doktorunuzun sizdeki anatomik durumu göz önüne alarak işlem yaptığı söylenebilir. Kullanılan tekniklerin hepsi tek başına yapılabilmektedir.

Saç kökleri toplanırken, iki teknik birleştirilerek işlem yapılabilir. En kaliteli saç ekim merkezi üzerinden alım yapacağınız hizmet kapsamı içinde doktorunuzun yapacağı muayene ile yöntemin belirlendiği söylenebilir. Ön muayene yapılırken, bir çok avantaj elde edebilmeniz olabilecekdür.

Saç ekimi yapılırken, belli aşamalar izlenmektedir. İzlenen adımlar içinde, ilk kez uzman hekimlerin bütün süreçleri hastaya anlatması başta gelir. Daha sonra doktorun saç analizi sağlayarak dönor bölge kontrolü yapılır. Nakli istenen bölümde çizim yapılır ve greft sayısı da belirlenmiş olur. İstanbul saç ekim merkezleri bu işlemi teknolojik gelişimlere uygun olarak yapmaktadır. Doktorlar hastalar ile anlaşarak operasyon günü belirlerler.

Hastanın bilgilendirilmesinin son aşamasında, operasyondan önce yapması gerekenler anlatılır. Misal verilecek olursa, operasyondan bir hafta önce vitamin hapı, bitki çayı, kan sulandırıcılar, sigara, alkol ve aspirin gibi ilaçlar da kullanılmamalıdır. Operasyon yapılacağı gün rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Hasta operasyon günü tok olmalıdır. Genelde saç ekim işlemlerinde süreç, işlemin niteliğine göre değişkenlik gösterir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu